Wiadomości z Mysłowic

Słodkie kontrole z mysłowicką drogówką

  • Dodano: 2021-02-15 07:00, aktualizacja: 2021-02-14 21:33

W Tłusty czwartek mysłowiczanie mogli spotkać policyjne patrole wyposażone nie tylko w bloczki mandatowe, ale także w pączki.

Kontrola drogowa bywa stresująca dla kierowców, zwłaszcza tych którzy wiedzą, że swoim zachowaniem na drodze popełnili jakieś przewinienie. Na osłodę tych stresujących spotkań z policjantami, w Tłusty Czwartek mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego przygotowali dla kontrolowanych kierowców pączki. Stróże prawa obserwowali zachowania kierowców i pieszych. Kontrolowali prędkość, sprawdzali trzeźwość, a szczególną uwagę zwracali na zachowania w okolicach przejść dla pieszych. Chcieli w ten sposób przypomnieć o przestrzeganiu przepisów i zachowaniu właściwych relacji pomiędzy kierującymi a niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest użytkownikiem drogi. Tak jak na kierującym, który zbliża się do przejścia dla pieszych spoczywa obowiązek zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, tak na pieszym przed każdym wejściem na "zebrę" spoczywa obowiązek rozglądania się w lewo, prawo i w lewo oraz przejście przez jezdnie z zachowaniem ostrożności. Szanujmy siebie nawzajem. Codziennie, bez żadnej okazji pokazujmy swój przepis na bezpieczeństwo.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.