Wiadomości z Mysłowic

Śmiertelne potrącenie pieszego w Mysłowicach!

  • Dodano: 2020-11-20 10:30

Mysłowiccy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. 3-go Maja. W wyniku potrącenia, pomimo reanimacji, zmarł 80-letni mężczyzna. Mundurowi apelują do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym.

Wczoraj około 17.00 na ul. 3-go Maja doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierująca fordem 48-letnia mieszkanka Tychów potrąciła 80-letniego pieszego. Niestety, pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Kobieta kierująca fordem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo

Policjanci apelują do pieszych, aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie i zadbali o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będą oni lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność, dając kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Śmiertelne potrącenie pieszego w Mysłowicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również