Wiadomości z Mysłowic

Spędź sobotnie przedpołudnie z Klubem 100 Pociech!

  • Dodano: 2018-01-30 07:45, aktualizacja: 2018-01-30 22:36

Od zeszłego roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury działa Klub 100 Pociech. Sobotnie zajęcia umuzykalniające oraz sensoplastyczne na dobre wpisały się w kalendarze wielu rodziców. W przyszłym miesiącu, oprócz standardowych zajęć, w Klubie zostanie zorganizowany również Światowy Dzień Dinozaura.

W lutym Mysłowicki Ośrodek Kultury planuje organizację pięciu spotkań w ramach Klubu 100 Pociech, będącego zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze, skierowanym do dzieci oraz ich rodziców.

Sobotnie przedpołudnia 3 i 17 lutego spędzimy brudząc się materiałami o różnym kolorze i konsystencji, pobudzając niemal wszystkie zmysły. Sensoplastyka® – elementy „Brudni na całego”, bo właśnie o niej mowa, to zajęcia, w których uczestniczą prawie wszystkie zmysły. Raj dla maluchów, bo można legalnie i do woli się brudzić. Korzyściami uczestnictwa dziecka w tego typu zajęciach jest uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, wychodzenie ze schematów, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych.

Dwie pozostałe soboty lutego to Gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Edwina E. Gordona, polegające na zabawie i improwizacji. Ich celem jest otwarcie na muzykę i muzykowanie poprzez osłuchiwanie z muzyką, włączenie dzieci do jej tworzenia, zarówno wokalnie, jak i ruchowo. Odbywa się to za pomocą śpiewanek i rytmiczanek, pomiędzy którymi zapada cisza, równie ważna w procesie umuzykalniania, jak same dźwięki. Pozwala ona na przyswojenie czy też „przetrawienie” muzyki i odpowiedź na nią.

W lutym Klub 100 Pociech poszerzy swoją działalność o dodatkowe spotkanie – Światowy Dzień Dinozaura. Święto tych niezwykle ciekawych zwierząt będziemy obchodzić w poniedziałek 26 lutego o godzinie 17:00 – więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce.

Uczestnictwo w odbywających się w soboty o godzinie 10:00 spotkaniach kosztuje 25 zł (dziecko+rodzic), natomiast wstęp na Światowy Dzień Dinozaura jest bezpłatny. Zajęcia Klubu 100 Pociech organizowane są w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7, w specjalnie przeznaczonej do tego celu sali. Zapisy na zajęcia: 32 222 66 70, 575 130 979.

Spędź sobotnie przedpołudnie z Klubem 100 Pociech!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.