Wiadomości z Mysłowic

Sprzedajesz na popularnym portalu ogłoszeniowym? Uważaj na oszustów!

  • Dodano: 2021-06-14 07:00, aktualizacja: 2021-06-13 14:18

Coraz większa liczba zgłoszeń oszustw internetowych od osób, które tracą pieniądze, to skutek działalności cyberprzestępców.

Serwisy sprzedaży internetowej są platformami, z których korzysta wielu użytkowników Internetu

Dla cyberprzestępców są to z kolei miejsca, w których mogą szukać nielegalnego zarobku. W ostatnim czasie w naszym mieście odnotowaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących wyłudzeń za pośrednictwem znanego serwisu aukcyjnego. Kolejny raz alarmujemy o procederze i ostrzegamy potencjalne ofiary tego typu ataków. Przestępcy biorą na cel osoby, które chcą sprzedać w serwisie swój towar. Oszuści pod pretekstem zakupu umieszczonego w ogłoszeniu towaru, przesyłają link, który przekierowuje do złudnie podobnej witryny tej platformy. Wraz z linkiem potencjalna ofiara otrzymuje instrukcję postępowania, aby odebrać pieniądze za rzekomo opłacone wcześniej zamówienie celem finalizacji transakcji. W taki sposób przestępcy uzyskują dostęp do kart płatniczych lub rachunków bankowych sprzedającego.

Pamiętajmy! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe i ich odnośniki, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze, nigdy nie podawajmy swoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób uchronimy się przed utratą wszystkich.

Sprzedajesz na popularnym portalu ogłoszeniowym? Uważaj na oszustów! / fot. KMP Mysłowice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.