Wiadomości z Mysłowic

Stand-up przy fortepianie – Adam Snopek w MOK-u

  • Dodano: 2021-02-05 06:30, aktualizacja: 2021-02-04 20:17

Dla wszystkich bez wyjątku – w parach lub solo, Mysłowicki Ośrodek Kultury proponuje dać się porwać muzyce, oglądając przezabawny stand-up w wykonaniu Adama Snopka. 

14/02/2021
godz. 18:00 

Stand-up przy fortepianie – od Bacha do AC/DC

Co jest ważniejsze rytm czy melodia? Dlaczego pewne piosenki brzmią podobnie? Co sprawia, że jednych utworów słuchamy częściej niż innych? Dlaczego kompozytorzy mniej uzdolnieni mieli się lepiej od geniuszy?
Z jakiego powodu piosenka "Pieski małe dwa" jest wyjątkowa?

Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z Adamem Snopkiem – charyzmatycznym pianistą i wokalistą oraz jego 88 klawiszami!

Przemierzymy szlaki muzyczne od rytmów plemiennych poprzez muzykę klasyczną, jazz aż po współczesną muzykę rozrywkową. Odkryjemy genezę zmian zachodzących w muzyce na przestrzeni wieków.

Po profesjonalnym rozśpiewaniu, wykonamy wspólnie "Acapulco", "Twist and shout", "Waterloo".

Weźmiemy udział w quizie, odgadując tytuły piosenek z filmów, seriali i bajek.
Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje również z Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Jako muzyk sesyjny koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Czechach, Słowacji, Szkocji, Anglii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech.
Link do transmisji aktywny na naszym fanpage 14/02/2021 o godz. 18:00.

Stand-up przy fortepianie – Adam Snopek w MOK-u

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.