Wiadomości z Mysłowic

Stowarzyszenie Motocyklowe Mysłowice na spotkaniu z mundurowymi

  • Dodano: 2024-04-10 10:15

Motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowe Mysłowice zjawili się wczoraj w mysłowickiej komendzie na zaproszenie Pani Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, na prelekcje przeprowadzoną przez biegłego, który na co dzień zajmuje się wyjaśnianiem wypadków drogowych. Spotkanie to odbyło się w związku ze zdarzeniami z udziałem motocyklistów, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Mysłowic.

Trzy wypadki z udziałem motocykli

Wczoraj w mysłowickiej komendzie pojawili się motocykliści ze Stowarzyszenia Motocyklowe Mysłowice. Spotkanie to zainicjowała Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Aleksandra Jasińska, z uwagi na trzy groźne wypadki, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Mysłowic, w których udział brali kierujący jednośladami. Głównym celem tego spotkania, było uświadomienie motocyklistów jakie zagrożenia czekają na nich na drodze.

Biegły przeprowadził prelekcję

Prelekcję  na ten temat przeprowadził dr inż. Bogusław Śleziak, biegły z Biura Ekspertyz Sądowych ds. Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego oraz Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. Biegły omówił problematykę wypadków z udziałem motocyklistów na konkretnych przykładach, przypomniał użytkownikom jednośladów o tym jak ważny jest stan techniczny ich pojazdów oraz strój w jakim się na nich poruszają. Nie zabrakło również omówienia najczęstszych przyczyn wypadków z udziałem kierujących motocyklami. 

Apel mundurowych

Sezon motocyklowy rozpoczął się wraz z pierwszymi ciepłymi dniami wiosny, mundurowi apelują więc zarówno do kierujących samochodami jak i do motocyklistów o przestrzeganie przepisów Ruchu Drogowego oraz o wzajemny szacunek na drodze i bezpieczną jazdę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również