Wiadomości z Mysłowic

Stowarzyszenie Nasze Mysłowice prosi o wsparcie projektów

  • Dodano: 2022-09-23 07:00, aktualizacja: 2022-09-23 09:12

Stowarzyszenie Nasze Mysłowice prosi o wsparcie projektów stowarzyszenia realizowanych w pierwszej dekadzie października. Deklaracje wsparcia i przedmioty do planowanej licytacji w portalu Allegro przyjmowane są do końca września. 

W październiku realizowane będą projekty:

  1. W zakresie pomocy społecznej – zebranie środków podczas licytacji przedmiotów przekazanych przez osoby publiczne i instytucje na przygotowanie pomocy w okresie jesienno-zimowym dla   schorowanych, samotnych seniorów, rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pozostających w kryzysie bezdomności w przestrzeni publicznej, jak wynika z naszych obserwacji poczynionych na przestrzeni lat, kiedy nieśliśmy pomoc w zależności od bieżących potrzeb mieszkańców. Jak co roku zwłaszcza w tym czasie chcą ich zaopatrywać w ciepłe posiłki, paczki i poczęstunek świąteczny oraz ciepłą odzież i koce
  2. W ramach działań wspomagających rozwój wspólnot lokalnych, utrwalania pamięci historycznej oraz propagowania wolontariatu i zachowań proekologicznych – dosadzenie na PL. św. Jana Pawła II (polana pamięci ), która od kilku lat obsadzana jest krokusami w barwach Śląska z okazji rocznic w danym roku. W tym roku planujemy dosadzić 1000 szt krokusów W 100 rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski oraz 100 rocznicę utworzenia przez Stolicę Apostolską administratury apostolskiej (1922), a potem diecezji śląskiej vel katowickiej (1925). W związku z  brakiem niezbędnych środków w budżecie miasta o czym poinformował nas UM w odpowiedzi na złożoną uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego "Rodzinny skwer w Parku Bończyk” mieszkańcy dzielnicy Bończyk-Tuwima zaoferowali pomoc wykonanie prac w ramach wolontariatu i pomoc w zdobyciu środków na zakup roślin. Obsadzenie zostanie wykonane pod kierunkiem ogrodnika o czym poinformowano Urząd Miasta. Piknik rodzinny, podczas którego obsadzą klomb na rodzinnym skwerze, zaplanowany jest na pierwszą dekadę października.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również