Wiadomości z Mysłowic

Studenci z Chin i Kanady w SP 13

  • Dodano: 2018-06-22 10:15

W piątek 15 czerwca 2018 r. uroczystą galą  na Akademii Ekonomicznej zakończył się międzynarodowy projekt AIESEC in Poland, w którym Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi Dwujęzycznymi w Mysłowicach już po raz drugi brała udział.

AIESEC to międzynarodowa organizacja skupiająca studentów z całego świata, którzy w ramach projektu uczestniczą w międzynarodowych warsztatach językowo-kulturowych. Zajęcia warsztatowe odbywają się w szkołach i przedszkolach, a ich celem jest przybliżenie uczniom tradycji,  historii i kultury różnych państw.

W tym roku w ramach  projektu International Education 2018 gościliśmy w naszej szkole studentów z Chin i Kanady. Yi i Allen spędzili z nami  niezapomniane 3 tygodnie, pokazując nam podobieństwa i różnice pomiędzy naszymi krajami. Podczas zajęć opowiadali  o ciekawostkach, historii i życiu codziennym w Chinach i Kanadzie. Ponieważ  warsztaty odbywały się w języku angielskim,  uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości  i umiejętności zdobyte podczas lekcji języka angielskiego. Yi  i Allen próbowali zarazić naszych uczniów pasją podróżowania. Z tego powodu niezbędna okazała się wiedza nabyta na lekcjach geografii, nie brakowało też informacji o zwyczajach np. chińskich tańcach czy typowych potrawach z Kanady i Chin.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć rodzinom Państwa  Gajdzików, Miączyńskich Chojnowskich, Pałków, Pawłowskich, które gościły u siebie studentów wolontariuszy. Bez ich pomocy, gościnności i zaangażowania realizacja projektu nie byłaby możliwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również