Wiadomości z Mysłowic

Sukcesy mieszkanek Mysłowic - Turniej tenisa stołowego Pingla Cup skrzatów i żaków

• Dodano: 2021-06-17 06:30, aktualizacja: 2021-06-16 21:45

W dniach 12-13.06.2021 w Grodzisku Mazowieckim odbyła się Vll edycja ogólnopolskiego turnieju Pingla Cup skrzatów i żaków w tenisie stołowym.

W zawodach startowały mieszkanki Mysłowic - siostry Weronika i Natalka Wszołek

W sobotę 12.06. Rozegrano kategorię skrzatek. Natalka zdobyła brązowy medal pokonując wyżej rozstawione rywalki i ulegając jedynie późniejszej mistrzyni. Na uwagę zasługuje fakt, że w kategorii wiekowej skrzatek nie rozgrywa się turniejów Grand Prix Polski, Pingla Cup uznawany jest więc za nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Dzień później Natalka również spisała się rewelacyjnie, pokonując starsze rywalki trafiła do najlepszej 16-stki turnieju żaczek.

W kategorii żaczek bardzo dobrze zaprezentowała się również Weronika Wszołek, która po porażce w eliminacjach grupowych, wygrała wszystkie pojedynki i zajęła I miejsce w turnieju pocieszenia. Po sukcesach na Mistrzostwach Śląska siostry Wszołek na co dzień trenujące pod okiem dziadka Eugeniusza Molik, świetnie zaprezentowały się na arenie ogólnopolskiej!