Wiadomości z Mysłowic

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-11-19 13:00

Policjanci z Mysłowic włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Wspominanie ofiar wypadków drogowych ma już długą tradycję. Po raz pierwszy Dzień Pamięci był obchodzony w 1993 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych poszkodowanych jest 140 tys. osób.

Wypadki drogowe są problemem globalnym. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych poszkodowanych jest 140 tys. osób. Spośród nich ponad 3 tys. umiera, a około 15 tys. już nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

Wspominanie ofiar wypadków drogowych ma już długą tradycję. Po raz pierwszy dzień Pamięci był obchodzony w 1993 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. Inicjatywę tę poparł również Papież Jan Paweł II polecając w tym dniu modlitwom wiernych ofiary wypadków i ich rodziny. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (Word Day of Remembrance for Road Cash Victims).

W tym roku Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypadł 18 listopada. Z tej okazji Komenda Miejska Policji w Mysłowicach przy wsparciu Automobilklubu Mysłowickiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz - Olszewskiej przeprowadziła akcję promująca bezpieczeństwo na drogach. Policjanci chcieli dotrzeć ze swoim przesłaniem do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego, dlatego na miejsce akcji wybrali teren przy auto-giełdzie. Jednym z elementów przedsięwzięcia było wręczanie przechodniom świeczek ku pamięci ofiar wypadków drogowych. Chętni mogli oddać krew w przygotowanym do tego krwiobusie, a także przypomnieć sobie bądź poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy. Na zainteresowanych czekał również symulator motocykla i "alkogogle". Po zakończeniu akcji policjanci zapalili znicze w miejscach dwóch tegorocznych wypadków śmiertelnych w Mysłowicach.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Mysłowicach

Komentarze (1)    dodaj »

  • Agi

    Może to ludziom nieco pomoże zdjąć nogę z gazu, niech się nauczą, że nie prędkością nadrabia się czas, a omijaniem korków czy utrudnień i w tym najlepiej pomaga yanosik, a kontrole drogowe to przy okazji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również