Wiadomości z Mysłowic

Szansa na obniżenie rachunków za energię elektryczną

  • Dodano: 2018-02-06 10:45

Urząd Miasta Mysłowice zachęca wszystkich właścicieli nieruchomości do złożenia deklaracji, dzięki której będzie mógł starać się o dofinansowanie inwestycji związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych, a co za tym idzie zmniejszenia rachunków za prąd. Chętnych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 lutego o godz. 18:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury (MOK) przy ul. Laryskiej 5. Nabór potrwa do 28 lutego br.

Aby Urząd mógł opracować wspólny wniosek do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii niezbędne są deklaracje zainteresowanych mieszkańców miasta. Dzięki takiej inwestycji właściciel będzie mógł wytworzoną energię zużywać do bieżącego funkcjonowania, a nadwyżkę powstałą w okresie dużego nasłonecznienia oddawać do sieci i uzyskać upust w cenie energii.

Wymagany wkład własny to tylko 15% wartości inwestycji powiększony o podatek vat.

Z możliwości udziału w projekcie wyklucza się budynki, w których prowadzona jest albo zarejestrowana działalność gospodarcza, działalność rolnicza albo działalność agroturystyczna oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Deklaracja udziału w projekcie wraz z ankietą dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Urzędzie Miasta w Mysłowicach w kancelarii ogólnej. Deklarację wraz z ankietą należy złożyć w kancelarii Urzędu lub przesłać pocztą na adres 41-400 Mysłowice Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1 w terminie do 28 lutego 2018 roku (liczy się data wpływu do urzędu, nie data stempla pocztowego)

Pliki do pobrania - TUTAJ

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.