Wiadomości z Mysłowic

Targi Ekociepło

  • Dodano: 2018-03-05 14:30

W dniach 2-4 marca br. pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska wzięli udział w drugiej edycji Targów Ogrzewania Ekologicznego EkoCiepło 2018, które odbyły się w Centrum Targowo Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

Celem Targów EkoCiepło była prezentacja i dyskusja o metodach walki ze smogiem oraz promowanie działań proekologicznych wśród mieszkańców aglomeracji Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska. W ramach Targów EkoCiepło odbyła się również XIII Konferencja Naukowo-Techniczna "Kotły Małej Mocy Zasilane Paliwem Stałym".

W specjalnie utworzonym punkcie konsultacyjnym pracownicy mysłowickiego urzędu, udzielali mieszkańcom regionu pełnej informacji na temat możliwości otrzymania dofinansowania do wymiany urządzeń i instalacji grzewczych, pobrania dokumentów niezbędnych do otrzymania dotacji.

Ponadto promowano program edukacyjny dla dzieci "Ja też mogę walczyć ze smogiem", którego celem jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców Mysłowic do podjęcia walki ze smogiem. Dzieci miały możliwość pokolorowania kolorowanki promującej tę akcję. W niedzielę wybrano najładniejszą z Nich.

Udzielano również informacji na temat innych działań podejmowanych przez Urząd w związku z problemem niskiej emisji,  jak również dot. nowego Systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w mieście. Poza Mysłowicami w targach wzięli udzial przedstawiciele Sosnowca, Jaworzna, Czeladzi oraz Sławkowa.

Link: https://www.exposilesia.pl/ekocieplo/pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.