Wiadomości z Mysłowic

Trwa policyjna akcja "Świeć Przykładem - Bądź widoczny"

  • Dodano: 2020-10-19 10:00

Od 24 września br. do 20 marca 2021 trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”.

Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych

Najgorsze tygodnie roku, pod względem trudnych warunków drogowych, wciąż przed nami. Korzystanie z drogi w tym czasie wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Niekorzystne warunki  atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policja zachęca jednak do używania odblasków również w mieście. Nawet mały element odblaskowy może uratować nam życie.

Świeć Przykładem - Noś Odblaski – Bądź Widoczny

Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków - z tyłu i z przodu.

Trwa policyjna akcja "Świeć Przykładem - Bądź widoczny"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.