Wiadomości z Mysłowic

Trzy osoby z koronawirusem leczone w śląskich szpitalach zostały wypisane do domu!

 • Dodano: 2020-03-26 08:45, aktualizacja: 2020-03-31 13:50

Do 107 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w woj. śląskim. Dwie osoby zmarły. Jest też dobra informacja. Trzy osoby z koronawirusem leczone w śląskich szpitalach zostały wypisane do domu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu (25 marca) o kolejnych pięciu zakażonych koronawirusem. Rano poinformowało również o kolejnych dziewięciu osobach zakażonych koronawirusem w woj. śląskim. Jak informuje biuro prasowe wojewody śląskiego, większość to osoby w sile wieku, które pozostają w izolacji domowej. Zachorowania dotyczą m.in. mieszkańców powiatu cieszyńskiego, gliwickiego, lublinieckiego i zawierciańskiego.

Natomiast w ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Czytaj więcej: U 9 kolejnych osób w woj. śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem


Trzy osoby z woj. śląskiego wyleczone

Jest też dobra informacja. Dwie osoby wyszły wczoraj ze szpitala zakaźnego w Raciborzu. To mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce.

- Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski.

Wcześniej ze szpitala w Cieszynie wyszedł do domu wyleczony mężczyzna, który był pierwszym pacjentem tej placówki z koronawirusem. Na te chwilę mamy więc 3 osoby, które zostały wyleczone.


Są też jednak kolejne osoby zakażone w naszym województwie

 • W dobrym stanie jest starsza kobieta, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Mieszkanka powiatu bielskiego zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.
   
 • W swoim domu, w izolacji, przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie, a zakaził się od osoby z otoczenia.
   
 • W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu trafił starszy mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności zakażenia.
   
 • W pracy zakaził się najprawdopodobniej mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna, bez uciążliwych objawów choroby, jest pod nadzorem sanepidu w Katowicach.
   

Obecnie w naszym województwie hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną - 10 177, a nadzorem epidemiologicznym - 8112. W całym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1051. 14 osób zmarło.

Czytaj więcej: Ministerstwo Zdrowia: 20 nowych przypadków koronawirusa, łącznie 1 051; nie żyje 14 osób

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również