Wiadomości z Mysłowic

Tymczasowy areszt dla złodzieja recydywisty!

  • Dodano: 2020-10-27 09:00

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o kradzież torebki z dokumentami i posłużenie się cudzą kartą płatniczą. Mężczyzna wpadł dzięki współpracy z policjantami z katowickiego komisariatu VI, którzy znaleźli go pijanego, gdy zasnął w toalecie jednej z restauracji. 39-latkowi grozi 15 lat więzienia, gdyż działał w warunkach recydywy.

W połowie października w jednej z mysłowickich restauracji pracownicy została skradziona torebka z dokumentami

Zanim kobieta zorientowała się o kradzieży, złodziejowi trzykrotnie udało się zapłacić skradzioną kartą płatniczą, a po zablokowaniu, kolejne siedemnaście razy próbował dokonać płatności w różnych miastach naszego województwa. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu ustalili wizerunek podejrzanego i wpadli na jego trop.

Mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania i otoczenie, co utrudniało poszukiwania

W miniony czwartek do mysłowickich kryminalnych dotarła informacja, że podejrzany trafił na izbę wytrzeźwień w Katowicach, po tym jak pijany zasnął w toalecie jednego z miejscowych lokali. Dzięki współpracy z policjantami katowickiego komisariatu VI, złodziej trafił w ręce mysłowickich stróżów prawa, którzy przeprowadzili dalsze czynności. Podejrzanym okazał się 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W toku prowadzonych czynności okazało się także, że jest on sprawcą kradzieży dowodu rejestracyjnego i kluczyków z pojazdu na szkodę mieszkańca Czeladzi. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował 39-latka na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy

Niewykluczone, że mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami kradzieży na terenie województwa. Będą to sprawdzać śledczy z Mysłowic.

Tymczasowy areszt dla złodzieja recydywisty!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.