Wiadomości z Mysłowic

Ukradła telefon i dowód należący do 13-latki

  • Dodano: 2021-07-23 09:30

Dzielnicowi rewiru II zatrzymali 53-letnią mysłowiczankę, która ukradła telefon komórkowy i dowód osobisty należący do 13-letniej dziewczynki.

W miniony wtorek (20.07.) dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży telefonu i dowodu osobistego 13-letniej dziewczynki w dzielnicy Brzezinka. Na miejsce skierowano znajdujących się w tym rejonie dzielnicowych z rewiru II. Policjanci w rozmowie z 13-latką oraz jej kolegą ustalili, że na czas zabawy dziewczynka odłożyła swój telefon oraz znajdujący się w etui telefonu dowód osobisty na schodach do klatki wejściowej budynku. W pewnym momencie zauważyli jak jedna z wchodzących do budynku kobiet zabrała rzeczy należące do 13-latki.

Dzieci dokładnie opisały dzielnicowym jak kobieta wyglądała i w co była ubrana

Dzięki temu stróże prawa szybko ustalili jej miejsce zamieszkania.

Gdy policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania kobieta stanowczo zaprzeczała, że cokolwiek zabrała wchodząc do budynku. W pewnym momencie 53-latka poprosiła o możliwość skorzystania z toalety znajdującej się na korytarzu budynku. Okazało się, że kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialności postanowiła wyrzucić skradziony telefon oraz dokument przez okno. Zauważył to będący przed blokiem mężczyzna oraz kobieta, która w tym czasie także korzystała z toalety. Na skutek upadku z wysokości telefon 13-latki został uszkodzony.

Po tym fakcie kobieta przyznała, że zabrała telefon jednak nie potrafiła wytłumaczyć policjantom, co nią kierowało. 53-latka usłyszała zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mienia, za co grozi jej do 5 lat więzienia. O jej dalszym losie będzie decydował sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również