Wiadomości z Mysłowic

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Mysłowicach już za nami

  • Dodano: 2023-07-12 07:45, aktualizacja: 2023-07-12 08:18

W zeszły piątek w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Pożarnictwa miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji mysłowickiej komendy. W uroczystości udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak. Zbiórka była okazją do wręczenia policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie, a także nagrodzenia ich za codzienną służbę.

Celebracja Święta Policji 

W Sali Konferencyjnej Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odbyła się w piątek 7 lipca uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Mysłowicach. W obchodach udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak, Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz, Zastępcy Prezydenta Miasta Mysłowice Wojciech Chmiel oraz Mateusz Targoś, kierownictwo mysłowickiej komendy, mysłowickich służb mundurowych, prokuratury, Urzędu Miasta Mysłowice, instytucji miejskich, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz policjanci i pracownicy cywilni mysłowickiej komendy.

Podziękowania za zasługi 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku inspektorowi Mariuszowi Krzystyniakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Piotra Ślęzaka i odegraniu przez orkiestrę hymnu państwowego.

Główną część uroczystości rozpoczął Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Jarosław Bąk, który przywitał zgromadzonych gości. Komendant w swoim wystąpieniu podkreślił wagę obchodzonego święta, podziękował zaproszonym gościom za wsparcie w działaniach mysłowickiej komendy, a policjantom i pracownikom cywilnym za trud wkładany w codzienną służbę, która przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Rodzinom policjantów podziękował za wyrozumiałość i wspieranie najbliższych.

Uroczyste mianowania na wyższe stopnie 

Święto Policji to także okazja do mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe za ich codzienną, sumienną i ciężką służbę. W tym roku nowe dystynkcje otrzymało 34 mysłowickich policjantów, w tym 6 mianowanych przedterminowo w drodze wyróżnienia za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawianie inicjatywy w służbie oraz doskonalenie zawodowe. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak w asyście Szefa mysłowickich policjantów.

Przemówienia gości 

Po mianowaniach głos zabrali zaproszeni goście. Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz podziękował za ciężką służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta oraz życzył satysfakcji z dalszej służby. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. sztab. Michał Szczęśniak podziękował za współpracę, życzył pomyślności i sukcesów w służbie oraz wręczył honorowe odznaczenia związku zawodowego policjantów. Głos zabrali również I Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mysłowice Pan Andrzej Dombek oraz Przewodniczący Komisji Samorządności i Przestrzegania Prawa Pan Artur Bula, którzy podziękowali mysłowickim stróżom prawa za codzienną służbę.

Ostatni głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak. Komendant podziękował wszystkim policjantom za wykonywaną służbę, podkreślając, jak ważne jest zaufanie społeczeństwa do działań policjantów.

Zwieńczenie uroczystości 

Po zakończeniu oficjalnej części ceremonii, obchody Święta Policji w Mysłowicach uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Mysłowicach już za nami / fot. KWP w Katowicach


Źródło: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również