Wiadomości z Mysłowic

Urszula Jeż - nowym Młodzieżowym Prezydentem Mysłowic

  • Dodano: 2018-06-01 10:45, aktualizacja: 2018-06-01 15:14

W kolejnej już edycji konkursu „Zostań prezydentem Mysłowic” zwyciężyła Urszula Jeż. Uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach jest pierwszą przedstawicielką płci pięknej, która pełniła obowiązki Młodzieżowego Prezydenta Miasta Mysłowice. Kadencja jej prezydentury trwała jeden dzień jednak był on pełen atrakcji.

Urszula Jeż rozpoczęła władać miastem już o godzinie 9.00. W gabinecie Prezydenta Miasta spotkała się z władzami miasta m.in. z samym gospodarzem miasta – Edwardem Lasokiem, jego zastępcami oraz ze skarbnikiem Urzędu Miasta Mysłowice, dyrektorem Kancelarii Prezydenta Miasta a także z rzecznikiem prasowym. Następnie udała się do Mysłowickiego Ośrodka Kultury, gdzie z dyrektorem placówki – Arturem Madalińskim rozmawiała o kulturalnej stronie miasta. Młodzieżowa Prezydent Miasta Mysłowice udzieliła wywiadu w siedzibie telewizji ITVM, gdzie czekała na nią również sesja zdjęciowa. Około godziny 11.00 Urszula Jeż odwiedziła Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie wraz z jego dyrektorem Pawłem Gawędą omawiała sprawy związane ze sportem oraz rekreacją w naszym mieście. Na sam koniec prezydentury zjadła uroczysty obiad w towarzystwie władz miasta.

Uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ciężko zapracowała na swoją prezydenturę, wygrywając konkurs „Mysłowice – droga do niepodległości”. Przygotowała prezentację, w której opisała trudną drogę ziemi śląskiej do niepodległości. Z punktu widzenia naszego miasta jest to ważny element historii gdyż to strajk w kopalni „Mysłowice”

rozpoczął pierwsze powstanie śląskie. Tzw. „masakra w Mysłowicach”, w której zginęło 7 robotników, 13-letni chłopiec oraz dwie kobiety, jest upamiętniana do dziś. Treść merytoryczna jaki i oprawa wizualna zagwarantowały jej wygraną.

Cieszę się, że brałam udział w konkursie "Zostań Prezydentem Mysłowic" i dzięki jego wygraniu mogłam poznać pracę prezydenta od tzw. "kuchni". Doznałam wielu nowych doświadczeń oraz poznałam ważnych ludzi zarządzających MOK'iem, MOSiR'em i lokalną telewizją. - mówi o dzisiejszym dniu laureatka.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.