Wiadomości z Mysłowic

W Mysłowicach uczniowie zdawali na kartę rowerową pod okiem policjantów

  • Dodano: 2019-06-14 10:00

W Szkole Podstawowej Nr 11 pod czujnym okiem policjantów odbył się wczoraj egzamin na kartę rowerową.

Przed przystąpieniem do części praktycznej uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego. Karta rowerowa jest niedocenianym dokumentem, tymczasem nie tylko uprawnia do kierowania rowerem po drodze, ale potwierdza znajomość przepisów i umiejętność ich przestrzegania. Spotkanie z młodzieżą stróże prawa wykorzystali też do pogadanki na temat ich bezpieczeństwa podczas wakacji.

W Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się wczoraj praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód.Uczniowie bardzo poważnie potraktowali egzamin, co widać było po stresie i emocjach jakie im towarzyszyły podczas ubiegania się o swój pierwszy dokument, upoważniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali policjanci z mysłowickiej komendy

Po egzaminie stróże prawa przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat ich bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Mundurowi przypomnieli podstawowe zasady wypoczynku nad wodą i podczas jazdy na rowerze. Dla poprawy bezpieczeństwa nowych użytkowników dróg policjanci wręczali im elementy odblaskowe.

Przypominamy rodzicom i dzieciom, że karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed skończeniem osiemnastego roku życia. Żeby przystąpić do egzaminu dziecko musi mieć ukończone 10 lat. Młodzież w wieku do 17 lat włącznie, by legalnie jeździć rowerem po drogach publicznych musi posiadać kartę rowerową, chyba, że posiada już dokument prawa jazdy dowolnej kategorii.

Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznych wakacji.

W Mysłowicach uczniowie zdawali na kartę rowerową pod okiem policjantów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również