Wiadomości z Mysłowic

W mysłowickim magistracie stanął automat na butelki

  • Dodano: 2019-07-16 09:30

W budynku Urzędu Miasta w Mysłowicach stanął w poniedziałek automat, który za plastikowe butelki wydaje pieniądze - 10 groszy. Urządzenie przyjmuje również aluminiowe puszki. Automat będzie tutaj do końca lipca, a niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości pojawi się na stałe.

Jak to działa?

Wystarczy przynieść do urzędu opróżnioną plastikową butelkę, nakrętkę wrzucić do kosza, który znajduję się obok, a samą butelkę włożyć do oznaczonego otworu. Po chwili maszyna wyda 10 groszy. Warto pamiętać, że butelki muszą być opróżnione i nie mogą być zgniecione. Butelka musi posiadać etykiety z kodem kreskowym w innym przypadku zostanie odrzucona. Pierwszą butelkę wrzucił prezydent miasta Dariusz Wójtowicz, a tym samym dokonał oficjalnego otwarcia.

Symboliczne kilkanaście groszy jest miłym wynagrodzeniem za naszą dbałość o środowisko. Mimo, że chyba wszyscy zgadzamy się z stwierdzeniem, że na rzecz naszej planety powinniśmy działać bezinteresownie. Jestem dumny, że Mysłowice podążyły w ślady takiego miasta jak Kraków. Teraz wszystko w rękach mieszkańców, zapraszam do urzędu! - mówi Prezydent Wójtowicz.

W mysłowickim magistracie stanął automat na butelki

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mietek

    Stanął też remont drogi na wesołej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.