Wiadomości z Mysłowic

Wesołe Kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem. Dołącz do przemarszu!

  • Dodano: 2023-01-02 15:30, aktualizacja: 2023-01-02 22:03

Już 8 stycznia 2023 r. wspólne kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem!

  • 14:00 – przemarsz kolędników wraz z Marcinem Wyrostkiem z Rynku w dzielnicy Wesoła do kościoła.
  • 15:00 – koncert Marcina Wyrostka z zespołem CORAZON w koscielke p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach.

Od kilku lat mieszkam w Mysłowicach w dzielnicy Wesoła i rzeczywiście – jest to miejsce bardzo pozytywne  i „wesołe” :). 

Razem z najbliższą sąsiadką – Anią Bartecką, od dawna marzyliśmy o wspólnym kolędowaniu w naszym kościele. W moim rodzinnym domu – podobnie jak w wielu śląskich domach – zawsze kultywowało się rodzinne śpiewanie kolęd. Mój tata zawsze był inicjatorem i pierwszym kolędnikiem – dzisiaj to ja kontynuuję tą tradycję. Często wracam pamięcią do magicznych świąt, które spędzaliśmy z całą naszą rodziną u cioci w małej miejscowości pod Jelenią Górą: zbliża się godz. 22:00, cała okolica jest pokryta grubą warstwą śniegu, na niebie lśnią gwiazdy, a my idziemy na pasterkę z całą naszą muzyczną, rodzinną bandą Wyrostków mamy do pokonania 4 km po drodze ktoś obrywa kulką śniegu albo wpada w zaspę śnieżną, podczas całej drogi śpiewamy kolędy, wszyscy są uśmiechnięci, szczęśliwi.

To jedno z moich najlepszych wspomnień z czasów dzieciństwa związanych z Bożym Narodzeniem. Stąd wpadł mi do głowy ten szalony pomysł, aby zaangażować wszystkich sąsiadów, mieszkańców naszej Wesołej do takiego wspólnego kolędowania.

8 stycznia o godzinie 14.00 startujemy od Rynku na Wesołej i ruszamy w kierunku kościoła p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach – Wesoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania jak również do grania, jeżeli ktoś ma akordeon lub inny mobilny instrument. 

O godz. 15:00 w Kościele odbędzie się koncert z zespołem Corazon, podczas którego zaprosimy do wspólnego śpiewania wszystkich słuchaczy.

W tym dniu spotkamy się także w szczytnym celu, ponieważ podczas naszego kolędowania będzie trwała zbiórka środków finansowych na rzecz Hospicjum Cordis. Dochód ze sprzedaży z płyt w tym dniu będzie również przekazany dla Hospicjum. 

Największą radością tego dnia niech będzie wspólne spotkanie, śpiewanie, niech tradycja kolędowania nadal będzie żywa!

Serdecznie zapraszamy wraz z naszymi sąsiadami z Wesołej.

Marcin Wyrostek

Wesołe Kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem. Dołącz do przemarszu! / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również