Wiadomości z Mysłowic

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie innych

  • Dodano: 2020-04-17 07:45, aktualizacja: 2020-04-17 08:20

Policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca kwarantanny i nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Puste ulice, skwery, parki na terenie naszego miasta to dowód tego, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Solidarnie stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń — zakazów i nakazów. Mundurowi wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. Jednak pamiętać trzeba, że osoby wyłamujące się z obywatelskiej solidarności narażają nie tylko siebie, ale również innych i będą ponosiły surowe konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

W dniu przedwczorajszym policjanci na jednej z interwencji domowych w dzielnicy Klachowiec byli zmuszeni nałożyć kolejne mandaty karne po 500 zł na osoby przebywające w jednym mieszkaniu. Osoba zgłaszająca interwencję pod swoim adresem nie była w stanie wytłumaczyć policjantom powodu zgłoszenia. Na miejscu ustalono, że czwórka znajomych umówiła się na spożywanie alkoholu.

Pamiętajmy, nowe przepisy są po to, by minimalizować sytuacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Apelujemy o przemyślenie każdej decyzji związanej z wyjściem z domu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również