Wiadomości z Mysłowic

Wyłoniono kandydatów na dyrektorów dwóch placówek oświatowych w Mysłowicach

  • Dodano: 2020-06-18 12:00

Wczoraj w Urzędzie Miasta zebrała się komisja konkursowa ws. wyłonienia kandydatów na dyrektorów dwóch placówek edukacyjnych w Mysłowicach.

Na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi zgłosiła się jednak kandydatka, do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 kandydowało 4 osoby. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele – Urzędu Miasta Mysłowice, Kuratorium, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz Związków Zawodowych, wyłoniła dwóch kandydatów.

Na dyrektora Przedszkola nr 16 – Martę Ostrowską oraz Agnieszkę Żymłę – na dyrektora ZSP nr 2

Marta Ostrowska jest nauczycielem dyplomowanym z ponad 12 – letnim stażem pracy. Pracowała w Przedszkolu nr 6 oraz ZSP nr 1 na stanowisku wychowawcy przedszkolnego oraz logopedy. W maju 2017 r. podjęła pracę dodatkową w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacyjno - Opiekuńczy jako logopeda, neurologopeda, surdologopeda. Od 2019 r. pracuje w Urzędzie Miasta Mysłowice jest Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych.

Agnieszka Żymła to obecna dyrektorka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach. Pełni tę funkcję od 2015 r. Jest nauczycielem dyplomowany. Od 27 lat pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Pracę rozpoczęła jeszcze w Szkole Podstawowej nr 12 wchodzącej w skład Zespołu. Posiada wykształcenie pedagogiczne oraz może pochwalić się wieloma dodatkowymi kursami oraz studiami podyplomowymi potrzebnymi do pracy w tym zakresie.

Obie panie muszą zostać jeszcze powołane przez prezydenta miasta do sprawowania funkcji dyrektorów, a następnie swoje obowiązki pełnić będą przez kolejnych 5 lat.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • A.Kwiatkowski

    Gratulacje dla dyr.Agnieszki Żymła Malinowska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również