Wiadomości z Mysłowic

Wystawa "Oto jest Ŝaŝek"

  • Dodano: 2021-10-14 08:30, aktualizacja: 2021-10-14 09:30

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę "Oto jest Ŝaŝek".

Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Ŝaŝek , autor słynnych na całym świecie ilustrowanych przewodników z serii „Oto jest...” Paryż, Rzym, Nowy Jork, Londyn, Monachium, Wenecja – ileż tam imponujących budynków, słynnych placów i pięknych parków. Każde z tych miast ma inną historię i niepowtarzalny klimat, a dzięki mistrzowskim ilustracjom będziecie chcieli odwiedzić je wszystkie!

O wystawie

Tworzona od końca lat 50. XX wieku seria ilustrowanych albumów ukazuje najsłynniejsze miasta świata z ich znakomitymi zabytkami oraz niezwykłymi zakątkami, składającymi się na ich wyjątkowy charakter. Przewodniki z serii „Oto jest ”przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie.

W Polsce nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazało się 6 książek z liczącej 18 części serii: „Oto jest Rzym”, „Oto jest Paryż, „Oto jest Wenecja”, „Oto jest Londyn”, „Oto jest Monachium”, „Oto jest Nowy Jork”. Prezentowana wystawa została przygotowana właśnie przez tę oficynę.

Wystawa „Oto jest M. Ŝaŝek” będzie czynna w dniach od 15.10 do 27.10.2021 we wszystkich filiach MOKu, z podziałem na prezentowane miasta:

  • Paryż – MOK Wesoła, ul. Powstańców Śląskich 8 (SP nr 15)
  • Londyn – MOK Morgi, ul. Wybickiego 80
  • Wenecja – MOK Brzęczkowice, ul. Kawy 12
  • Rzym – MOK Brzezinka, ul. Laryska 5
  • Monachium – MOK Dziećkowice, ul. Długa 70a
  • Nowy Jork – MOK Centrum, ul. Grunwaldzka 7

Zachęca się całe rodziny, dzieci i młodzież oraz grupy szkolne do odwiedzania wszystkich punktów podróżniczej wystawy, zbierania pieczątek za każdą wizytę. Ten, kto pochwali się pełnym zbiorem pieczątek, zostanie nagrodzony upominkiem ufundowanym przez Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Dodatkowo instruktorzy szykują dla Was warsztaty inspirowane albumami czeskiego ilustratora.

Wystawa

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.