Wiadomości z Mysłowic

Zajęcia "Bezpieczne Dziecko" w SP nr 6

  • Dodano: 2021-12-02 07:15, aktualizacja: 2021-12-02 07:22

W dniu 17.11.2021r. ruszyły zajęcia profilaktyczne w szkołach podstawowych na terenie naszego miasta z cyklu "Bezpieczne Dziecko".

Pierwsze zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 na ulicy Generała Ziętka 116 z udziałem klasy piątej. W zajęciach wzięło udział 21 uczniów. W trakcie zajęć były prowadzone zajęcia teoretyczne jak również praktyczne. Uczniowie byli zapoznawani z poprawnym powiadamianiem służb ratunkowych pod nr. 112. Były poruszane zagadnienia takie jak: bezpieczna droga do szkoły, pojęcie osoby niebezpiecznej, zachowanie się w trudnych( niebezpiecznych) sytuacjach, zagrożenia płynące z sieci internetowej i portali społecznościowych, odpowiedzialność karna za zamieszczanie zabronionych wpisów i postów na portalach.

Podczas zajęć nie zabrakło części praktycznej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi technikami samoobrony. Na koniec zajęć zostały rozdane opaski odblaskowe , oraz smycze w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci poruszających się na drodze.

Zajęcia będą prowadzone cyklicznie według harmonogramu, który ustala się według wpływających zgłoszeń drogą e-mailową z zaineresowanych placówek szkolnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również