Wiadomości z Mysłowic

Zatrzymany nieletni z marihuaną

  • Dodano: 2018-04-18 13:00

Policjanci wydziału prewencji zatrzymali niespełna 17-letniego mieszkańca Mysłowic. Młody mężczyzna posiadał przy sobie tzw. "blanta" z marihuany. Za posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj policjanci wydziału prewencji patrolując pieszo jedną z dzielnic naszego miasta zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i schował między butami papierowe zawiniątko, które wcześniej trzymał w ręce. Mundurowi mając podejrzenie, że zawiniątko może być przedmiotem, którego posiadanie jest zabronione podjęli wobec mężczyzny czynności legitymowania. Policyjne przeczucie ich nie myliło, zawiniątkiem okazał się tzw. "blant". Młody mężczyzna oświadczył, że przed chwilą znalazł tego "blanta" na ulicy i przypuszcza, że jest to marihuana, którą chciał sobie zapalić. Policjanci doprowadzili nieletniego palacza do komendy, gdzie po sprawdzeniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to faktycznie marihuana. Nieodpowiedzialny nastolatek  za popełniony czyn karalny odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Przypominamy i ostrzegamy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.