Wiadomości z Mysłowic

Zbyt szybko przez Mysłowice: Blisko 60 kierowców ukaranych mandatami za prędkość

  • Dodano: 2024-07-04 12:15

Policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili w  poniedziałek akcję "prędkość" kontrolując w kilku miejscach naszego miasta prędkość poruszających się samochodów. Mundurowi zatrzymali blisko 60 osób, które w tym dniu jechały zbyt szybko. Od lat, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Statyczne kontrole prędkości

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w poniedziałek działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości w kilku miejscach naszego miasta. Kontrole przeprowadzane były w rejonach przejść dla pieszych, w rejonach zagrożonych oraz w miejscach, które wskazują mieszkańcy w swoich wnioskach. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 56 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Złapany

    Pewnie wszystkich upolowali na Krakowskiej, gdzie postawili absurdalne 30 km/h i zza krzaków łupią kogo popadnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również