Wiadomości z Mysłowic

Zgłoś swój udział w Makerthonie społecznym #CreateYourope

  • Dodano: 2021-03-22 06:30, aktualizacja: 2021-03-20 16:35

#CreateYourope – czyli Kreatywny Maraton Idei – to wspólne przedsięwzięcie niemieckiego partnera – Regionalnego Zrzeszenia Ruhry oraz biura city2science i European Science Engagement Association.

Jego celem jest rozwijanie pomysłów i impulsów projektowych na rzecz zielonej, zrównoważonej i partycypacyjnej Europy, przez młodzież w wieku 14-18 lat.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 maja 2021 r., w ramach Tygodnia Europejskiego

Dla uczestników zagranicznych wydarzenie odbędzie się w formule online.

Organizatorzy #CreateYourope zapraszają łącznie 120 uczniów z Zagłębia Ruhry oraz trzech europejskich miast i regionów partnerskich, do odnajdywania innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań w obszarach zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. Wraz z ekspertami z dziedziny nauki i polityki, młodzi ludzie opracują pomysły projektowe dla Metropolii Ruhry oraz wskażą impulsy dla zielonej, zrównoważonej i partycypacyjnej Europy.

Uczestnicy zagraniczni stawią czoła tematowi "Europa 2030 – Jak w przyszłości chcemy żyć w Europie? (Wyzwanie europejskie)". Młodzież z GZM stworzy zespoły z rówieśnikami z Nadrenii Północnej-Westfalii i Metropolii Ruhry. Po wspólnej inauguracji, wszystkie zespoły, przy wsparciu lokalnych naukowców i decydentów,  będą pracować w fazach "Dream it”, "Make it”, "Test it”, "Share it”. W fazie "Dream it” młodzi ludzie zbiorą pierwsze pomysły jak podejść do wyzwania. W fazie "Make it” uczniowie, decydenci i naukowcy wspólnie dopracują pomysły i spróbują stworzyć prototypy. W fazie "Test it” uczniowie sprawdzą wykonalność prototypów.

W ostatniej fazie Makerthonu, wszystkie zespoły przedstawiają swoje pomysły i możliwe rozwiązania.

Jakie wymogi należy spełnić, aby wziąć udział w Makerthonie społecznym #CreateYourope?

  • Wiek: 14-18 lat
  • Miejsce zamieszkania: obszar Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
  • Znajomość j. angielskiego: poziom umożliwiający komunikację z rówieśnikami z Nadrenii Północnej-Westfalii i Metropolii Ruhry
  • Pomysłowość, kreatywność

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenie będzie możliwe od połowy marca, poprzez stronę www.rvr.ruhr.

Dodatkowych informacji (w j. niemieckim lub angielskim) udziela Pani Nina Fries z Referatu ds. Edukacji i Spraw Społecznych RVR.

  • Tel.: +49 201 2069-6324
  • Faks: +49 201 2069-6393
  • Tel. kom.: +49 151 50402206
  • Mail: fries@rvr.ruhr

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.