Wiadomości z Mysłowic

Zmiany na trasie linii tramwajowej nr 14

  • Dodano: 2024-02-21 12:00

Dotyczy: zmiany trasy przejazdu w związku z rozpoczęciem I etapu ,,Modernizacji infrastruktury torowo-sieciowej na linii tramwajowej nr 14 w Mysłowicach w ciągu ulic: Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców” – Prace w ciągu dróg krajowych (DK79) i powiatowych ulic Krakowskiej, Towarowej, Powstańców i Strażackiej.

Zostaną wprowadzone zmiany

W związku z informacją firmy Aseka Sp. z o. o., Sp. K. o rozpoczęciu I etapu modernizacji linii tramwajowej 14, który polega na wyłączeniu przejazdu w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej Towarowej oraz ulicy Szymanowskiego w Mysłowicach, Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od dnia 22 lutego 2024 r. (czwartek) do odwołania wprowadza się zmiany trasy przejazdu dla linii autobusowych: T-14 i T-26 według poniższego:

  • Linia T-14 w kierunku centrum Mysłowic, po obsłudze przystanku „Mysłowice Katowicka”, zostanie skierowana ulicami: Krakowską z obsługą przystanku „Mysłowice Kościół”, Strumieńskiego, Plac Wolności do tymczasowego przystanku końcowego/początkowego „Mysłowice Urząd Miasta”. W kierunku Katowic, po obsłudze przystanku „Mysłowice Urząd Miasta”, zostanie skierowana ulicami: Plac Wolności, Krakowską, z obsługą przystanku „Mysłowice Kościół”, Towarową, do włączenia się na swoją trasę na przystanku „Mysłowice Towarowa”.
  • Linia T-26 w kierunku Mysłowic, po obsłudze przystanku „Modrzejów Rynek”, zostanie skierowana ulicami: Orląt Lwowskich, Krakowską, z obsługą przystanku „Mysłowice Kościół”, Katowicką, z obsługą przystanku „Mysłowice Katowicka”, do przystanku końcowego „Mysłowice Kopalnia”. W kierunku Sosnowca, po obsłudze przystanku „Mysłowice Kopalnia” zostanie skierowana ulicami: Katowicką, z obsługą przystanku „Mysłowice Katowicka”, Krakowską, z obsługą przystanku ,,Mysłowice Kościół”, Orląt Lwowskich, do włączenia się na swoją trasę na przystanku ,,Modrzejów Rynek”.

Przyszły tydzień, także z modyfikacjami

Natomiast od dnia 26 lutego 2024 r. (poniedziałek) do odwołania wprowadza się zmianę trasy przejazdu dla linii autobusowej 292 według poniższego:

  • Linia 292 w kierunku Brzezinki, po obsłudze przystanku „Mysłowice Chopina” zostanie kierowana ulicami: Katowicką z obsługą przystanku „Mysłowice Katowicka”, Oświęcimską do włączenia się na swoją trasę na przystanku „Mysłowice Dworzec PKP”. W kierunku Katowic po obsłudze przystanku ,,Mysłowice Dworzec PKP” zostanie skierowana ulicami: Oświęcimską, Katowicką z obsługą przystanku „Mysłowice Katowicka”, Chopina do włączenia się na swoją trasę na przystanku „Mysłowice Chopina”.

Ponadto, od dnia 26 lutego 2024 r. (poniedziałek) do odwołania dla linii 18, 26, 35, 150, 160, 935, M13, T-14 i T-26 przystanek „Mysłowice Kościół” zostanie przesunięty o ok. 150 metrów za swoją stałą lokalizację, natomiast przystanek „Mysłowice Kościół” zostanie przesunięty o ok. 100 metrów przed swoją stałą lokalizację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również