Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję!

  • Dodano: 2020-04-08 08:15, aktualizacja: 2020-04-08 08:28

Wczoraj podczas prac remontowych przy ul. 3-go Maja pracownicy znaleźli niewybuch o długości około 30 cm. Na miejsce natychmiast skierowano patrol oraz policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Droga została zamknięta, a stróże prawa zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj około godziny 8.40 do dyżurnego mysłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu podczas prac remontowych przy ul. 3-go Maja. Na miejsce natychmiast skierowano patrol i policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Wstępne oględziny wskazywały, że może być to austriacki pocisk o długości około 30cm i średnicy 7,5cm. Droga została zamknięta, a stróże prawa zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów, którzy podjęli niewybuch i przetransportowali na poligon w celu jego zdetonowania.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.