Wiadomości z Mysłowic

Zostań bohaterem - podziel się życiem

  • Dodano: 2018-03-19 07:45, aktualizacja: 2018-03-19 10:06

Urząd Miasta Mysłowice, realizując Miejski Program Profilaktyki i Promocji Zdrowia na lata 2016-2020, w dniach 22-23 marca br. przeprowadzi akcję społeczną pn.: „ZOSTAŃ BOHATEREM – podziel się życiem”, w ramach której pełnoletni mieszkańcy Mysłowic (i nie tylko) będą mogli oddać krew, zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku oraz uczestniczyć w otwartym spotkaniu poprowadzonym przez specjalistów w tym zakresie.

Wydarzenie rozpocznie się 22 marca w Urzędzie Miasta Mysłowice ul. Powstańców 1, gdzie w godzinach 10:00-15:30 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego oraz otrzymać oświadczenie o chęci oddania narządów po śmierci.

Kolejnego dnia tj. 23 marca o godzinie 9:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury ul. Grunwaldzka 7 odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców, w którym uczestniczyć będą m.in. uczniowie szkół średnich. Prelegentami będą przedstawiciele: POLTRANSPLANTU, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Stowarzyszenia Życie Po Przeszczepie. Tutaj również będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego oraz otrzymać oświadczenie o chęci oddania narządów po śmierci.

Ponadto tego samego dnia (23.03) na Placu Wolności w godzinach 9:00-13:00 będzie można oddać krew w mobilnej stacji krwiodawstwa oraz zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego.

Następnie akcja przeniesie się do galerii handlowej QUICK PARK, gdzie w godzinach 14:00-17:00 będzie można oddać krew w mobilnej stacji, a w godzinach 15:00-21:00 zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego i otrzymać oświadczenie o chęci oddania narządów po śmierci.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.