Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Zwycięzcy Must Be The Music zagrają podczas 26. Finału WOŚP

  • Dodano: 2018-01-05 08:45, aktualizacja: 2018-01-05 08:57

W drugą niedzielę stycznia (14.01.) w całej Polsce odbędą się wydarzenia w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji po raz kolejny przyłączyły się także Mysłowice. Podczas koncertu, który odbędzie w Mysłowickim Ośrodku Kultury usłyszymy m.in. zwycięzców 8. edycji programu Must Be The Music – zespół Besides.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 koncertem Włodzimierza - młodego wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty z Mysłowic. Następnie na scenie pojawi się Postman, ukraiński wokalista mający w swoim dorobku płytę krótkogrającą, pełnowymiarowy album i ponad 70 koncertów zagranych na Ukrainie, Słowacji, w Czechach, na Litwie, Łotwie, w Polsce i Mołdawii. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim, a na twórczość muzyka znacznie wpłynęła muzyka lat 60-tych, głównie Bob Dylan, Donovan, czy Nick Drake. Po koncercie Postmana scenę opanuje grający energicznego rocka sosnowiecki zespół rockowy Animators. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, a także udział w programie X Factor i w półfinale 10. edycji Must Be The Music.

Wydarzenie zakończy koncert grupy Besides, jednego z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet grający niszowy gatunek muzyki podbił serca milionów Polaków, wygrywając 8. edycję talent show Must Be The Music. Zespół ma na swoim koncie ponad 150 koncertów w Polsce, m.in. z zespołami COMA, LemON, czy Tides From Nebula, a także zagraniczne trasy klubowe oraz występy na dużych festiwalach muzycznych.

Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje, podczas których będzie można stać się posiadaczem m.in. długopisu Waterman, należącego do prezydenta Edwarda Lasoka czy książki Jarosława Mikołajewskiego „Terromoto” z autografem autora. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do 12 stycznia w MOK przy ulicy Grunwaldzkiej trwa zbiórka przedmiotów do licytacji (gadżetów, czy też voucherów na usługę).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zwycięzcy Must Be The Music zagrają podczas 26. Finału WOŚP

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.