Wiadomości z Mysłowic

3 zalety kupowania żarówek H7

  • Dodano: 2019-11-18 16:45

Każdy kierowca musi stale kontrolować stan żarówek w swoim samochodzie. Jeżeli o to nie zadba, może mieć problem z widocznością podczas jazdy po zmroku, a także narazić się na wysoki mandat lub utratę dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jedne z najczęściej stosowanych żarówek w głównym oświetleniu auta to modele H7. Przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie płyną z ich zakupu.

Czym są żarówki H7?

Żarówki H7 montowane są w głównych reflektorach pojazdu, czyli światłach mijania lub drogowych. To modele jednowłóknowe, co oznacza, że jednocześnie mogą być używane tylko jako jeden rodzaj światła, nie ma możliwości przełączenia ich na inny. Znamionowa moc żarówek H7 wynosi 55 W, tylko te modele otrzymują homologację. To oznacza, że samochodem z takim źródłem światła możemy bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych w krajach należących do Unii Europejskiej. Czy warto kupować żarówki H7? Wielu kierowców uważa, że tak, bo mają one kilka istotnych zalet.

Trwałość

Kiedy wymieniamy żarówki w samochodzie, chcemy, aby niezawodnie działały przez długi czas. Regularna zmiana źródła światła szybko staje się uciążliwa, podobnie jak sprawdzanie każdorazowo przed podróżą, czy reflektory działają. Standardowo trwałość modeli H7 szacowana jest na ok. 330, a nawet 550 godzin. To bardzo dobry wynik, w szczególności dla osób, które samochodem jeżdżą głównie do pracy i ewentualnie na zakupy. Ponieważ częsta wymiana żarówek w aucie nie jest konieczna, można sporo zaoszczędzić. Oczywiście nie wszystkie produkty są tak samo trwałe, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto zapoznać się np. z rankingiem żarówek H7. Na tej stronie znalazły się opisy modeli popularnych marek, które według kierowców są godne uwagi i można je z powodzeniem zamontować w swoim samochodzie.

Komfortowa i bezpieczna jazda po zmroku

To, czy jazda autem po zapadnięciu zmroku okaże się w pełni bezpieczna i komfortowa, w dużej mierze uzależniona jest właśnie od żarówek w reflektorach. Jak przekonuje wiele osób, modele H7 emitują bardzo mocne światło o zwiększonym zasięgu, w efekcie czego dobrze widzimy obiekty oddalone od nas o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset metrów. To znacząco zmniejsza ryzyko kolizji na skutek zbyt wolnej reakcji. Prowadząc samochód nocą, musimy być bardzo skupieni i ostrożni. Drogą mogą poruszać się piesi bez odblasków, a przejeżdżając przez las, możemy napotkać dzikie zwierzęta, przykładowo jelenie, sarny, dziki, a nawet łosie.

Mniejsze ryzyko zmęczenia oczu

W czasie podróży samochodem nocą mocniej wytężamy wzrok, zwłaszcza gdy żarówki emitują stosunkowo słabe światło. To przyczynia się do szybszego zmęczenia oczu i pojawienia się uczucia senności. Wiele żarówek H7 skutecznie temu zapobiega, za co odpowiada odpowiednia barwa światła. Jest ona zwykle neutralna. Reflektor bardzo dobrze oświetla drogę, ale jednocześnie nie oślepia przechodniów ani jadących z naprzeciwka kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.