Wiadomości z Mysłowic

4 sposoby na odświeżenie wnętrza

  • Dodano: 2020-11-26 11:00

Sposobów na odświeżenie wnętrza jest wiele – od wprowadzenia nowych dekoracji, wymiany dywanu czy kanapy, po totalną przeróbkę. Jak wybrać najlepszy dla siebie? Wszystko zależy od tego ile czasu i funduszy jesteś w stanie poświęcić na przemianę wnętrza.

Jesień – dobry czas na generalny remont

Wydawać by się mogło, że jesień ze swoją wilgotną aurą to zły czas na gruntowne zmiany wnętrz. Z jednej strony, rzeczywiście, temperatura może przedłużyć wysychanie farby na ścianach, z drugiej strony – jesień to czas stagnacji, powolnego przygotowywania się do zimy, a co za tym idzie, odczuwalny jest spadek energii do działania. Generalna zmiana wystroju, zwłaszcza robiona samodzielnie, pozwoli tę energię uzupełnić i odzyskać, a ciepłe kolory wykorzystane do pomalowania ścian przedłużą zapas energetyczny do wiosny.

Fotoobrazy i obrazy na szkle

Fotoobrazy na płótnie canvas to pewnego rodzaju rewolucja w dekoratorstwie. Płótno canvas umożliwia wydruk dowolnego wzoru w najwyższej jakości, a sam obraz jest lekki i łatwy w montażu – nie wymaga użycia ram. Obrayz canvas odświeżą wnętrze, zwłaszcza sypialnię i pokoje nastolatków. Obrazy na szkle nie poddają się działaniu wysokiej temperatury i można je z powodzeniem wykorzystać w pomieszczeniach z dużą wilgotnością powietrza (łazienka), jak i kuchni, gdzie czynnikami szkodliwymi są wysoka temperatura i wilgoć. Dlaczego obrazy szklane są bardziej odporne na szkodliwe czynniki? Odpowiedź jest prosta – szkło hartowane to obecnie jeden z najbardziej trwałych materiałów, dostępnych na polskim rynku. Robi się z niego nie tylko panele dekoracyjne, ale także zegary z nadrukiem i obrazy, które odświeżą kuchnię czy salon, dając im nowy, oryginalny look.

Fototapety na ścianę – szybka zmiana wystroju

Kolejną propozycją na szybką i wygodną zmianę wnętrza są fototapety samoprzylepne na ścianę, które w ostatnich latach coraz częściej zastępują tradycyjne tapety na klej. Dlaczego tapety samoprzylepne są tak popularne? Po pierwsze – znacznie skrócił się czas montażu takiej tapety, w porównaniu z tradycyjną. Do jej przyklejenia nie potrzeba kleju, nakleja się ją jak naklejkę. Średni czas montażu skrócił się więc z 2 dni do 30-60 minut. Po drugie – większy wybór wzorów i kolorów, które pasują niemal do każdego wnętrza. Po trzecie – trwałość. Usuwalna fototapeta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, dlatego z powodzeniem można ją wykorzystać przy odświeżaniu looku łazienki czy kuchni.

Fototapety na drzwi – Twoje drzwi nigdy nie wyglądały piękniej!

Fototapety na drzwi to dość nowy i niekonwencjonalny wynalazek dekoratorski. Podobnie jak w przypadku samoprzylepnych tapet, wykonuje się je na wymiar. Dlaczego warto odświeżyć stare drzwi? Odwiedź nasuwa się sama – jeśli stara okleina drzwiowa się zniszczyła, a nie chcesz wymieniać drzwi, to zdecydowanie tańsze i łatwiejsze rozwiązanie. Różnorodność wzorów i kolorów pozwoli Ci dopasować naklejkę na drzwi do całego stylu wnętrza.

Zainspiruj się i stwórz niepowtarzalne wnętrze, którym zachwycisz domowników i gości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Aneta

    Ostatnio też poczułam potrzebę zmian w mieszkaniu dlatego stary i w sumie rozwalający się narożnik wymieniłam na nowy z kolekcji gala collezione. Odświeżyłam też kolory ścian i dokupiłam kilka nowych dodatków. Teraz o wiele lepiej to wygląda i przede wszystkim jest przytulnie :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.