Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczeństwo na wakacjach - jak je sobie zapewnić?

  • Dodano: 2018-11-30 07:45, aktualizacja: 2018-11-30 07:59

Polacy mają coraz większą świadomość tego, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego podczas wyjazdu. Sięgają po nie szczególnie wtedy, gdy mają w planach zagraniczną podróż. Obecnie rynek ubezpieczeń turystycznych jest wart ok. 300 mln zł i rośnie w niewyobrażalnym tempie. Kupujemy coraz to droższe polisy i coraz bardziej rozszerzamy ochronę ubezpieczeniową.

Podróżujący bardziej świadomi

Wystarczy rzucić okiem na dane dotyczące ubezpieczeń turystycznych by przekonać się, że turyści z coraz większą rozwagą podchodzą do zakupu polis na czas wyjazdów. Nie ograniczają się już tylko do najtańszych rozwiązań proponowanych przez biura podróży czy systemy rezerwacji. Co nas najbardziej interesuje podczas wyboru ubezpieczenia? Przede wszystkim zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Niebagatelne znaczenie mają też opcje dodatkowe takie jak ubezpieczenie OC czy ubezpieczenie bagażu. Zauważają to ubezpieczyciele, proponując różne opcje ochrony. Oferują szeroki wachlarz opcji dodatkowych takich jak ochrona nieruchomości na czas wyjazdu.

Największe poruszenie wywołują jednak klauzule dotyczące aktów terroru i alkoholu. Klauzula alkoholowa to zapis w umowie, dzięki któremu klient zyskuje pełną ochronę ubezpieczeniową także wtedy, gdy był pod wpływem alkoholu i być może stał się on przyczyną wypadku, któremu uległ i wskutek którego doznał trwałych obrażeń. Zazwyczaj alkohol powoduje wyłączenie ochrony z kosztów leczenia. Na poszerzenie polis o tę klauzulę decyduje się już niemal 1/5 wszystkich ubezpieczających.

Ochrona w podróży

Mało kto decyduje się na wyjazd bez ubezpieczenia. Będąc w posiadaniu skrojonego na miarę ubezpieczenia turystycznego nie trzeba martwić się o koszty leczenia, badań czy transportu medycznego poza granicami kraju, gdy spotka nas tragedia. Korzyści jest jednak więcej. Ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń również w sytuacjach skrajnych, np. wtedy gdy będzie nam potrzebna pomoc techniczna, informacyjna lub prawna. Kiedy jeszcze przyda się ubezpieczenie? Przede wszystkim wtedy, gdy będziemy chcieli odwołać wyjazd, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Miłośnicy sportów ekstremalnych i zwolennicy chodzenia po górach również mają się z czego cieszyć – mogą rozszerzyć ochronę z travel insurance for medical conditions na wypadek konieczności przeprowadzenia akcji poszukiwawczej lub ratowniczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.