Wiadomości z Mysłowic

Catering dietetyczny na usługach kobiet

  • Dodano: 2022-11-28 09:45

Prawidłowy sposób odżywiania powinien uwzględniać zapotrzebowanie kaloryczne organizmu, ściśle związane z jego biologicznym wiekiem, wagą i budową ciała, płcią oraz trybem życia. Inne będą potrzeby żywieniowe nastolatków w okresie dojrzewania, a inne osób w wieku podeszłym, spędzających czas przed ekranem telewizora. Odmiennie powinny być także skomponowane jadłospisy dla mężczyzn wykonujących ciężkie prace fizyczne czy osób intensywnie uprawiających sport od menu stanowiącego podstawę wyżywienia kobiet zatrudnionych na stanowiskach biurowych i spędzających większą część dnia pracy w pozycji siedzącej. Szczególne potrzeby żywieniowe posiadają też kobiety spodziewające się dziecka oraz karmiące piersią. Znajdują one odzwierciedlenie w ofercie diet pudełkowych.

Dieta pudełkowa dopasowana do żywieniowych potrzeb kobiet w ciąży

Organizmy pań oczekujących przyjścia na świat potomka wykazują zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Jego zaspokojenie to gwarancja nie tylko kondycji przyszłej mamy, ale także zdrowia jej nienarodzonej latorośli. Dlatego lepiej, niż na własną rękę eksperymentować z odpowiednim bilansowaniem posiłków, postawić na wiedzę i doświadczenie dietetyków, w oparciu o które przygotowywana jest oferta cateringu dietetycznego, na przykład firmy Fit Apetit. Posiłki serwowane w jej ramach nie tylko wesprą przyszłą mamę w trudnym okresie ciąży, ale także pomogą odzyskać siły witalne po porodzie.

Fit catering dla mam karmiących piersią

Menu o zwiększonej kaloryczności oferowane jest również mamom karmiących potomstwo piersią. Dieta pudełkowa uwzględnia zapotrzebowanie organizmu kobiety na wartościowe białko, zdrowe tłuszcze i cukry. Jako podstawowe źródło protein dietetycy proponują drób i nabiał, zaś lipidów - tłuste ryby oraz takie roślinne skarbnice nienasyconych kwasów tłuszczowych jak orzechy, nasiona czy oliwę. (Sprawdź już dzisiaj: https://www.fitapetit.com.pl/catering-dietetyczny-gdynia). Jadłospis pań karmiących wzbogacają też produkty pełnoziarniste - ryż, makarony czy różne gatunki kaszy. Wartościowych kalorii dostarcza bogaty wybór warzyw i owoców, wchodzących w skład każdego posiłku proponowanego przez fit catering.

Firma cateringowa - komfort i oszczędność czasu

Jedzenie pudełkowe to atrakcyjna propozycja dla każdej pani w okresie okołoporodowym. Samodzielnie przygotowane posiłki nigdy nie będą tak idealnie odpowiadały na potrzeby kobiet, jak przyrządzone w oparciu o menu stworzone przez profesjonalny zespół dietetyków pracujących dla firmy cateringowej. Laik w dziedzinie odżywiania nie jest w stanie określić prawidłowych proporcji pomiędzy tłuszczami, cukrami a białkami. Nie potrafi także zdefiniować zapotrzebowania organizmu na podstawowe minerały i witaminy. Jest to wiedza, której proces zdobywania wymaga czasu. Aby w trudnym okresie ciąży czy połogu zadbać o własny organizm, w tym jego kondycję fizyczną i psychiczną, nie warto tracić energii na samodzielne komponowanie jadłospisów. Skorzystanie z usług cateringu pudełkowego pozwoli za niewygórowane stawki zapomnieć o sporządzaniu list zakupowych i wielu godzinach spędzanych w kuchni.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.