Wiadomości z Mysłowic

Czemu Twój materac piankowy powinien mieć piankę termoelastyczną?

  • Dodano: 2020-03-23 10:00

Coraz większa liczba osób dba o jakość i komfort swojego snu. Materac piankowy termoelastyczny to jedna z najlepszych inwestycji, która sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Czym się wyróżniają materace z pianką termoelastyczną?

Materace z pianką termoelastyczną są bardzo nowoczesne i innowacyjne. Wsród najważniejszych zalet takich materacy można wyróżnić odporność na odkształcenia, wytrzymałość, a także idealne dopasowanie do sylwetki. Dodatkową zaletą jest świetne podtrzymywanie całego kręgosłupa osoby śpiącej, co jest szczególnie ważne ze zdrowotnego punktu widzenia. Co ciekawe, po pobudce i wstaniu z łóżka, pianka termoelastyczna wraca do swojego kształtu, ponieważ jej ułożenie zależy od temperatury ciała użytkownika. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, ale także praktyczne i innowacyjne. Pianka termoelastyczna sprawia, że pojawia się poczucie przyjemnego otulenia.

Pianka termoelastyczna pojawiła się w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i początkowo była stosowana na potrzeby NASA. Pianka ta została nazwana także „leniwą", ponieważ reaguje na temperaturę ciała, a więc zmiany jej kształtu następują powoli. Zdecydowanie należy zaznaczyć, że materace z tym rodzajem pianki, są uznawane za najlepsze, i to zarówno dla osób zdrowych, jak i mających problemy z kręgosłupem lub w trakcie rehabilitacji. 

Świetnym przykładem materaca piankowego termoelastycznego jest Materac.log marki Curem by Hilding Anders. Doskonałej jakości pianka Visco dopasowuje się do ciała użytkownika i ruchów jego ciała. Wśród najważniejszych cech charakterystycznych tego materaca można wyróżnić:

  • siedem stref twardości, które dopasowują się optymalnie do sylwetki, nie obciążają kręgosłupa i umożliwiają odpoczynek stawów oraz mięśni,
  • pianka termoelastyczna, która dostosowuje się do ruchów osoby śpiącej i reaguje na temperaturę ciała,
  • pianka Fusion, która jest wytrzymała na eksploatację,
  • pianka Serene, która zapewnia bardzo dobre podparcie ciała i redukuje naciski,
  • certyfikat AEH, który jest przyznawany tym producentom, których materace są najwyższej jakości,
  • 20 lat gwarancji, obejmującej odkształcenia, a także nieodpowiednią pracę materaca,
  • optymalna wentylacja, dzięki której w materacu nie zbiera się wilgoć, bakterie i zanieczyszczenia. 

Warto zainwestować w materac piankowy, ponieważ niesie on ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, a także sprawia, że sen jest dużo bardziej komfortowy. 

Materac piankowy termoelastyczny: dla kogo?

Materac z pianką termoelastyczną polecany jest właściwie wszystkim, a szczególnie tym, którym zależy na własnym zdrowiu. Taki materac charakteryzuje się naprawdę wygodnym i komfortowym podłożem, a dodatkowo jest wytrzymały i odporny. Pianka termoelastyczna jest więc świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób zdrowych, jak i dla tych, które zmagają się z bólami kręgosłupa, dużo leżą lub są w okresie rehabilitacji. Takie materace polecane są także dla alergików, ponieważ wewnątrz pianki nie zbiera się wilgoć, roztocza, ani inne drobnoustroje. 

Materace z pianką termoelastyczną pozwalają na to, aby cieszyć się spokojnym i komfortowym snem przez długie lata, dlatego każdy, komu zależy na wysokiej jakości odpoczynku, powinien zdecydować się na zakup tego produktu. 

Artykuł powstał we współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.