Wiadomości z Mysłowic

Czy tenisówki wsuwane sprawdzą się w pracy?

  • Dodano: 2020-05-22 12:30

Wiele osób zastanawia się, jak dobrać strój do pracy – szczególnie istotne jest to przy podejmowaniu pierwszej pracy lub w czasie okresu próbnego, gdy zależy nam na wywarciu jak najlepszego wrażenia. Kiedy można ubrać tenisówki wsuwane lub wiązane, a kiedy okażą się raczej stylistycznym faux-pas?

W jakiej pracy można nosić tenisówki wsuwane?

Wybór odpowiedniego obuwia zależy od wymaganego w pracy stroju. Dość oczywiste wydaje się, że tenisówki czy inne buty sportowe będą kiepskim wyborem do pracy w kancelarii prawniczej. Jednak już w wielu mniejszych biurach, zwłaszcza w branżach kreatywnych można pozwolić sobie na więcej luzu. Graficy, projektanci, a także wielu informatyków to niektóre z grup zawodowych, których raczej nie obowiązuje sztywny dress-code. Tenisówki wsuwane sprawdzą się więc albo w roli obuwia zamiennego (np. zimą, gdy nie chcemy siedzieć cały dzień w zimowych butach), albo latem. Tenisówki wsuwane dobre do pracy można znaleźć np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/tenisowki.

Oprócz tego po wsuwane tenisówki chętnie sięgają lekarze – łączą zalety obuwia sportowego, takie jak dobra amortyzacja i wentylacja, z szybkością ubierania. Ma to szczególne znaczenie podczas dyżurów, gdy możliwość szybkiego włożenia i zdjęcia butów umożliwia chwilę wytchnienia.

Do jakich ubrań pasują tenisówki wsuwane?

Należy pamiętać, że tenisówki kojarzą się bardzo ze stylem sportowym i nieformalnym, więc poza szpitalem, w którym są częstym elementem ubrania lekarzy, dobrze pasują do swobodnych aranżacji. Nie muszą to być koniecznie typowo uliczne zestawy – tenisówki wsuwane dobrze sprawdzą się między innymi do damskich kompletów utrzymanych w swobodnej elegancji.

Oprócz tego wsuwane tenisówki dobrze sprawdzą się dla osób pracujących jako sprzedawcy, zwłaszcza w niewielkich sklepikach lub kioskach – w wielu takich miejscach pracownik jest w całości schowany za ladą, więc wygląd obuwia nie odgrywa wielkiej roli. Wygodne i przewiewne buty chętnie są też wybierane przez pracowników gastronomii, gdzie również spędza się cały dzień stojąc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.