Wiadomości z Mysłowic

Czym jest internetowy kantor wymiany walut?

  • Dodano: 2017-06-02 14:00

Na pewno każdy z nas potrzebował kiedyś gotówki w obcej walucie. Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnego sposobu wymiany pieniędzy – w kantorze. Ale można inaczej, też w kantorze, ale wirtualnie. Jest to sposób wygodniejszy, szybszy, a co najważniejsze: bezpieczniejszy.

Dlaczego przez internet?

Powodów jest wiele. Przede wszystkim:

  • wygoda – transakcje przebiegają w domu przed komputerem, warunkiem koniecznym jest jedynie dostęp do internetu. Nie ogranicza nas ani czas, ani miejsce. Nie ponosimy kosztów, związanych z dojazdem, nie przechowujemy pieniędzy w domu,
  • nieograniczony wybór – można wybrać dowolny kantor z całej Polski, niezależnie od lokalizacji,
  • bezpieczeństwo – nie trzeba obawiać się, że ktoś nas po drodze okradnie. Ponadto, same transakcje również są bezpieczne. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, aplikacje do obsługi e-portali, odbywają się na takich samych zasadach, jak przelewy bankowe.

Na czym to polega?

Schemat przebiegu transakcji jest we wszystkich kantorach internetowych podobny. Po dokonaniu wpłaty na konto serwisu otrzymujemy potwierdzenie przelewu. Następnie, w dowolnym, dogodnym dla nas czasie, wymieniamy walutę i przelewamy ją na swój rachunek bankowy – zobacz animację.

Jaki kantor wybrać?

Nasz wybór zależy od celu, na jaki przeznaczamy walutę, wysokości wymienianej kwoty oraz szybkości transakcji. Niektóre e-kantory pobierają opłaty za wykonanie transakcji, oferują za to tańszy kurs, inne prześcigają się w szybkości przeprowadzanej wymiany. Podczas wyboru można skorzystać z rankingu i porównywarek kantorów internetowych, które łatwo znajdziemy w sieci. Dobrą opinią szczyci się internetowy kantor wymiany walut. Posiada on wiele certyfikatów i kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo klienta.

Czy to się opłaca?

Niewątpliwie, dzięki wymianie waluty online, odnosimy wymierne korzyści, nie tylko finansowe. Oto kilka przykładów:

Klient indywidualnymoże wymienić walutę po najniższym w danym momencie kursie na rynku (można zamówić automatyczny system kursu walut w sieci), a także obniżyć w dogodnym momencie wysokość rat kredytu walutowego, podczas przewalutowania środków. Może również bezpłatnie wykonać przelew na konto walutowe lub złotówkowe w Polsce, jeśli pracuje za granicą.

Klient biznesowy – ma możliwość negocjowania z kantorem niższego spreadu, podczas wymiany dużej kwoty, korzystania z najlepszych cen walut oferowanych na rynku i dokonywania wymiany waluty, podczas rozmowy telefonicznej, a także przeprowadzania transakcji szybko i bezpiecznie (z zachowaniem nowoczesnej technologii szyfrowania). Nie ponosi ryzyka, związanego z transakcjami gotówkowym, zaś środki finansowe przechowuje cały czas na koncie bankowym (nie są one inwestowane w czasie oczekiwania na wymianę, zatem nie finansują działalności kantoru).

Dodatkowym atutem dokonywania wymiany w e-kantorach jest możliwość korzystania z pomocy specjalistów do spraw rynku finansowego, dzięki czemu można się w 100% czuć bezpiecznie, a także oszczędzić czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.