Wiadomości z Mysłowic

Depilacja woskiem i wszystko, co warto wiedzieć na jej temat

  • Dodano: 2021-04-27 11:30, aktualizacja: 2021-08-09 11:21

Depilacja woskiem jest czymś, po co sięga się coraz częściej. Zmiany kulturowe sprawiły, że współcześnie decydują się na nią nie tylko kobiety, ale i mężczyźni (często jednak jej obiektem są inne części ciała). Choć o zabiegu tym mówi się jako o tym najbardziej drastycznym właśnie w kontekście depilacji, niesie on ze sobą sporo zalet. Dziś skupimy się na przedstawieniu tych najważniejszych i skontrastowaniu ich z jego wadami.

Depilacja woskiem - wady i zalety, o których warto wiedzieć

Istnieje wiele przyczyn wpływających na popularność zabiegu, jakim jest depilacja woskiem. Warszawa Ochota http://och-beauty.pl/ i inne dzielnice, niekoniecznie stolicy, , sięgają po nią często i wybierają ją nad wszystkie inne metody pozbywania się owłosienia z nie do końca pożądanych dla niego miejsc. Poniżej wypisujemy wszystkie zalety, co do których warto mieć świadomość.

  • Skuteczność zabiegu - depilacja woskiem należy do najbardziej skutecznych metod pozbywania się niepożądanego owłosienia. To nie ma absolutnie żadnych szans podczas jej przeprowadzania. Skuteczność jest zatem stuprocentowa, gdyż działania w obrębie zabiegu są powtarzane do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu.
  • Wzrastająca skuteczność - regularne przeprowadzanie depilacji woskiem prowadzi do osłabienia się włosów na danej części ciała. Sprawia to, że wraz z czasem rosną one coraz wolniej, ale jednocześnie są po prostu coraz słabsze. Dzięki temu zabiegi stają się też coraz przyjemniejsze, a zazwyczaj trzeba też je powtarzać coraz rzadziej.
  • Szybkość przeprowadzania - depilacja woskiem jest jedną z najszybszych metod pozbywania się owłosienia - nawet w przypadku bardziej rozległych części ciała (na przykład pleców). Takie zabiegi da się zwykle zamknąć w obrębie zaledwie godziny.
  • Brak większych skutków ubocznych - w przeciwieństwie do innych metod przeprowadzania depilacji, w przypadku tej konkretnej nie ma się do czynienia z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Depilacja woskiem nie powoduje więc świądu oraz pieczenia. Nie wymaga zatem ponadprzeciętnego dbania o stan skóry już po przeprowadzeniu zabiegu - można bezpośrednio przejść do normalnego funkcjonowania.

Niestety, ale depilacji tego typu towarzyszą również pewne wady. Jedną z tych największych, które odczuwają przede wszystkim wrażliwe kobiety jest bolesność całego zabiegu. Depilacja woskiem to bowiem czysto mechaniczny zabieg polegający na - dosłownie - wyrywaniu włosów ze skóry. Po zakończeniu zabiegu skóra pozostaje przez to mniej lub bardziej zaczerwieniona. Kolejną wadą jest fakt, że włosy po tym zabiegu odrastają stosunkowo szybko, bo nawet po trzech tygodniach. Co najbardziej dotkliwe, wiele spośród nich nie odrasta w sposób równomierny. Wynika to z faktu, że podczas zabiegu nie każdy włosek zostaje wyrwany z cebulką. Sprawia to, że niektóre odrastają po prostu szybciej. Wszystkie te wady są jednak takimi, które warto przełknąć. Zwłaszcza, że zalety całego zabiegu wydają się wyraźnie nad nimi przeważać.

 

U kogo zdecydowanie najlepiej sięgnąć po depilację woskiem?

Z uwagi na utrzymującą się już od bardzo wielu lat popularność zabiegów depilacyjnych zauważyć można olbrzymią podaż tego typu usługi wśród gabinetów kosmetycznych. W ofercie niemal każdego z nich znajduje się właśnie depilacja woskiem. Warszawa Ochota https://www.makeonline.com.pl/wszystko-o-depilacji-laserowej/, ale i wszystkie inne dzielnice oraz większość innych miast Polski gości mnóstwo tego typu miejsc. Jak zatem wybrać takie, które spełni swoje założenia?

W tym wszystkim należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem konkretnego gabinetu, bardzo często odzwierciedlonym w jego stażu. Rynek bardzo szybko weryfikuje gabinety kosmetyczne, a te kiepskiej jakości nie są w stanie utrzymać się na nim dłużej niż kilka miesięcy. Nie bez znaczenia jest też cena całego zabiegu - zwłaszcza, że ten trzeba powtarzać w regularnych odstępach czasu (niestety, włosy po nim odrastają). Bardzo rozsądnie byłoby też wybrać gabinet, którego lokalizacja byłaby jak najbardziej wygodna. Ułatwi to szybkie udawanie się do niego, chociażby przed imprezą lub ważnym spotkaniem biznesowym.

Jako że miejsc oferujących depilację woskiem jest na rynku tak dużo, rozsądnym byłoby porównywanie ich ze sobą. Jako że jest to zabieg stosunkowo tani i szybki, najlepiej byłoby korzystać z różnych firm przy każdym podejmowaniu się go. Takie empiryczne podejście pozwoli na wyrobienie sobie własnej opinii na temat każdego z nich i wejście w dłuższą współpracę z tym, którego usługi stoją po prostu na najwyższym poziomie z możliwych.

Podsumowanie

Mimo swoich wad, depilacja woskiem wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem - i niewiele wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Powodów tego należy doszukiwać się w mnóstwie zalet, jakie jej towarzyszą. Jeżeli jednak zastanawia się nad jej przeprowadzeniem, warto wybrać gabinet kosmetyczny, który zajmie się tym w sposób jak najbardziej profesjonalny - taki, jak chociażby popularne warszawskie Och Beauty. Tylko wtedy można będzie mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone w jak najmniejszym bólu, a za to z satysfakcjonującym efektem końcowym.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Agata

    Depilacja woskiem to niby fajna sprawa, bo sama ją wykonywałam, ale schodziło mi na tym sporo czasu i ból był dosc duży. Dlatego też w zime zdecydowałam się na fotodepilacje w depilconcept. Wystarczyło 5 zabiegów, abym zobaczyla pierwsze efekty a po 10 nogi były juz gładkie :) Teraz jedynie muszę pamiętać, aby raz na jakis czas chodzić na zabieg przypominający ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.