Wiadomości z Mysłowic

Dlaczego warto postawić na używane agregaty chłodnicze?

  • Dodano: 2019-10-29 14:30

Przemysł, aby się rozwijać, potrzebuje nowoczesnych rozwiązań. Dlatego stawia na urządzenia wysokiej jakości, które generują określone korzyści. Dotyczy to także agregatów chłodniczych. Nie musimy jednak kupować wyłącznie nowego sprzętu. Istnieją bowiem dobre sposoby na ograniczenie wydatków.

Agregaty chłodnicze – co stosuje się w przemyśle?


Utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury jest bardzo ważne w wielu gałęziach przemysłu. Dlatego agregaty chłodnicze są niezbędne w tej branży. To urządzenia, które sprawdzą się zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Agregaty chłodnicze pomogą utrzymać niską temperaturę w lodówkach oraz systemach chłodniczych. Wszystko zależy od tego, jaki typ urządzenia wybierzemy. Skraplające agregaty chłodnicze sprawdzą się właśnie w takich przypadkach. Co ciekawe, pozwalają one nie tylko na schładzanie powietrza, ale i jego ogrzewanie. Producenci oferują urządzenia działające w oparciu o sprężarki tłokowe, czy takie, które można podłączyć do centrali wentylacyjnej. Kolejnym rodzajem agregatów są urządzenia absorpcyjne. Ich zaletą jest to, że do pracy nie potrzebują energii elektrycznej. Zamiast tego chłód jest wytwarzany dzięki ciepłu w postaci pary wodnej lub gorącej wody. To sprawia, że agregaty chłodnicze absorpcyjne generują niewielkie koszty utrzymania. Dlatego wykorzystuje się je w klimatyzacji oraz do wszelkich procesów technologicznych. Agregaty wody lodowej zaś są urządzeniami, które wykorzystują do schładzania wodę w temperaturze około sześciu stopni Celsjusza. Są też ekologiczną alternatywą dla podobnego rozwiązania opartego na freonie.

Używane agregaty chłodnicze – czy to dobra inwestycja?

Zakup takiego sprzętu jest więc niezbędny w wielu przypadkach. Inwestycja ta wcale nie musi pochłaniać dużej części budżetu. Są bowiem specjaliści, którzy oferują sprzedaż i wynajem używanych agregatów chłodniczych. Jedną z takich firm znajdziesz chociażby w tym miejscu https://www.ras-agregaty.pl/sprzedaz-chillerow/. Rozwiązanie to ma wiele korzyści. Przede wszystkim cena takiego urządzenia jest niższa niż cena nowego egzemplarza. Pracownicy firmy zawsze sprawdzają sprzęt przed sprzedażą, by do klienta trafiło urządzenie w pełni sprawne i gotowe do działania. Ciekawym rozwiązaniem jest także opcja wynajęcia. Dzięki tej opcji zyskujemy całodobowy serwis urządzeń. Możemy więc być spokojni o używane agregaty chłodnicze. W razie jakiejkolwiek awarii firma postara się bowiem usunąć usterkę najszybciej jak to możliwe. Każdy przecież zdaje sobie sprawę z tego, jakie straty niesie ze sobą przestój na linii produkcyjnej.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.