Wiadomości z Mysłowic

Dobre jedzenie a dieta odchudzająca. Fakty i mity

  • Dodano: 2019-10-25 14:45

Kto z nas choć raz w życiu nie był na jakiejś magicznej diecie odchudzającej? Śmiem twierdzić, że niewielu mogłoby powiedzieć, że nigdy z niczego nie korzystało. Niewielu jednak odpowiednio podchodzi do tego temat. Rozprawmy się raz na zawsze z mitami na temat jedzenia podczas trwania diety. Bo to naprawdę może być dobre jedzenie!

Żeby schudnąć nie należy za dużo jeść. MIT

Jest to jeden z najczęściej powielanych błędów. Mit, który stał się dla niektórych podstawą diety. Niewielu przyjmuje do wiadomości fakt, że żeby schudnąć to nie można się głodzić. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nasz organizm przyzwyczaja się do pewnych zachowań. Jeżeli do tej pory dostarczaliśmy mu spore ilości pokarmów, a nagle przestaniemy to robić to ten zacznie odkładać to co otrzymuje. Nawet jeśli będą to bardzo małe ilości. Będzie tak robił, ponieważ nie będzie wiedział kiedy pojawi się kolejna porcja. Przy takim działaniu nie uda nam się schudnąć, a jedynie rozregulować nasz układ trawienny.

5 posiłków dziennie to podstawa. FAKT

Od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że należy jeść pięć posiłków dziennie. Nawet w trakcie trwania diety. Dlaczego jest to takie ważne? Spożywanie pokarmów w odpowiednich odstępach czasu (3-4 godziny) i w mniejszych ilościach zapewni nam dobre samopoczucie, równomierne rozkładanie energii na cały dzień, a także uchroni nas przed skokami poziomu glukozy, które powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej. 

Dobre jedzenie na diecie. FAKT

Choć diety są różne, to większość dietetyków stara się, by posiłki były nie tylko zdrowe i zbilansowane, ale także smaczne. Przyczyna tego jest bardzo prosta. Odpowiedzmy sobie po prostu na pytanie, kto chciałby codziennie jeść to samo lub przez cały tydzień korzystać z tych samych składników. Dobre jedzenie znajdziemy także tutaj https://nabe.pl/pl/. Posiłki poza domem nie muszą bowiem być niezdrowe. Dobre jedzenie połączone ze skutecznością zapewnia większe rzesze fanów danej diety. 

Nie można jeść między posiłkami. MIT

Pomiędzy posiłkami możemy jeść i pić. To drugie to nawet punkt obowiązkowy. Musimy tylko pamiętać, żeby nie jeść z nudów. Najważniejszą zasadą jest, by zanim coś zjemy napić się wody. Jeśli po tym zabiegu nadal będziemy odczuwali głód to wtedy sięgnijmy po przekąskę. Powinny to jednak być wybory przemyślane. Dobrym rozwiązaniem będą warzywa, suszone owoce lub mieszanki bakalii. Koniecznie pamiętajmy o tym, że jeśli zdecydujemy się na słodką przekąskę to skoczy nam poziom glukozy, a uczucie głodu wróci w spotęgowanej dawce. Wyżej wymienione to oczywiście nie wszystkie fakty i mity na temat jedzenia w trakcie diety. Jednak te wydają się być najważniejszymi. Wybierając więc opcję dla siebie skupmy się na najważniejszych jej aspektach. Koniecznie przeczytajmy proponowane menu, sprawdźmy ilość kalorii, a także proporcje. Upewnijmy się, że będą one indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb. Zapamiętajmy, że dobre jedzenie na diecie jest możliwe. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.