Wiadomości z Mysłowic

Dźwigi na sprzedaż – czym się kierować przy wyborze?

  • Dodano: 2022-06-30 11:15, aktualizacja: 2022-07-01 09:28

Wśród najczęściej wykorzystywanych maszyn budowlanych można wskazać dźwigi. Prowadzisz firmę budowlaną, produkcyjną lub inżynieryjną? Alternatywą dla wynajmu dźwigu jest jego zakup. Podpowiadamy, jakimi parametrami różnią się dźwigi na sprzedaż i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

W jakich okolicznościach warto wybrać dźwigi na sprzedaż?

Nie każda firma wykorzystuje dźwigi na co dzień. Na rynku są jednak przedsiębiorstwa, które z tych maszyn korzystają bardzo często. Najczęściej działają one w następujących branżach:

  • Budowlanej – dźwigi są powszechnie wykorzystywane na placach budów, gdzie służą m.in. do transportu ciężkich elementów
  • Inżynieryjnej – dźwigi samojezdne są wykorzystywane m.in. przy konserwacji i budowie infrastruktury
  • Produkcyjnej – przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji towarów o niestandardowych wymiarach, np. turbin wiatrowych, używają żurawi i suwnic choćby do załadunku

Prowadzisz działalność w jednym z powyższych sektorów? Do wyboru masz dwie opcje – dźwigi na wynajem lub dźwigi na sprzedaż. Pierwszy wybór jest opłacalny jedynie do pewnego momentu. Im częściej wykorzystujesz dźwig, tym korzystniejszy może okazać się zakup tej maszyny.

Sprawdź jaki dźwig na sprzedaż warto wybrać

Po przeliczeniu kosztów uważasz, że zakup dźwigu to rozwiązanie ekonomicznie uzasadnione? Wśród ofert znajdziesz niejeden dźwig na sprzedaż. Na który model się zdecydować?

Jeżeli Twoja firma dotychczas korzystała z usługi dźwigu na wynajem, to z pewnością wiesz, jakie parametry są dla Ciebie kluczowe. Po raz pierwszy interesuje Cię dźwig na sprzedaż? Maszyna powinna być dostosowana do Twoich potrzeb – przy wyborze zwróć uwagę na:

  • Typ dźwigu – dźwigi na sprzedaż to zarówno maszyny stacjonarne, jak i mobilne (zamontowane na autach ciężarowych)
  • Wymiary dźwigu – dźwig na sprzedaż może mieć różne wymiary i dlatego warto się upewnić, że będą one odpowiednie dla wykonywanych w Twojej firmie prac
  • Maksymalny udźwig – to kluczowy parametr, bo od niego zależy, jak ciężkie będą mogły być przenoszone przez dźwig elementy lub towary

Istotne jest też, aby dźwig na sprzedaż posiadał aktualne badanie techniczne oraz badanie przeprowadzone przez Urząd Dozoru Technicznego.

Nowe czy używane dźwigi na sprzedaż – na co się zdecydować?

Dźwigi na sprzedaż mogą być zarówno nowe, jak i używane. W przypadku zakupu dźwigu używanego kluczowe jest zapoznanie się z jego stanem technicznym. Uczciwy sprzedawca, jak np. firma Lewandowska Dźwigi, powinien na swojej stronie internetowej udostępnić zdjęcia oferowanych maszyn wraz ze stanem liczników.

Ze względu na ceny dźwigów chcesz dla firmy kupić maszynę używaną? Zwróć uwagę na producenta. Na rynku maszyn budowlanych działa wiele przedsiębiorstw, ale nie każde ma taką samą renomę. Decydując się na używany dźwig na sprzedaż uznanej marki i dokładnie sprawdzając jego stan techniczny, możesz zapewnić swojej firmie sprzęt, który będzie działał niezawodnie jeszcze przez wiele lat.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.