Wiadomości z Mysłowic

Eurotunel bilety - to musisz wiedzieć przed wyjazdem

  • Dodano: 2020-02-12 14:45

Do Wielkiej Brytanii wcale nie musisz lecieć samolotem. Okazuje się bowiem, że do dyspozycji kierowców jest tunel kolejowy, który szybko przetransportuje nas razem z pojazdem. Co warto wiedzieć Eurotunelu?

Eurotunel – jaka jest jego historia?

Eurotunel to nazwa projektu, który w latach 70. XX wieku uznano za najlepszy sposób połączenia wysp brytyjskich z Europą. Zakładał on utworzenie dwóch tuneli kolejowych oraz trzeciego serwisowego. Jego długość wynosi 50 km. Budowa Eurotunelu trwała 6,5 roku. Oficjalnego otwarcia dokonała sama królowa Elżbieta II i Francois Mitterand 6 maja 1994. Ruch w Eurotunelu odbywa się dzięki wahadłowym pociągom Eurostar i Channel Tunnel Rail Link. Tunel ten łączy Calais we Francji z brytyjskim Folkestone. Pociągi są w stanie zabrać 12 autokarów i 120 aut. W samym tunelu mogą one rozwinąć prędkość maksymalnie 160km/h. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko pięć miliardów funtów.

Eurotunel bilety – gdzie możemy je kupić?

Istnieją dwa bezpośrednie połączenia kolejowe jadące przez Eurotunel. Przejazd z Londynu do Brukseli przez Lille zajmuje około dwóch godzin. Natomiast podróż z Londynu do Paryża zajmuje pociągom około dwóch godzin i trzydziestu pięciu minut. Z przejazdu przez tunel możemy też skorzystać poruszając się własnym samochodem. Wówczas dobrze jest zamówić wcześniej bilety na Eurotunel. Na miejscu nie mamy bowiem co liczyć na zakup biletu na najbliższy kurs. Zainteresowanie jest bowiem ogromne i lepiej zrobić to zawczasu. Na szczęście bilety możemy przez internet. Wystarczy kliknąć tutaj https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html. Taka forma zakupu przynosi nam same korzyści. Cena biletu na Eurotunel nie jest bowiem zawyżana przez pośredników, dzięki czemu możemy skorzystać z atrakcyjnego cennika. Poza tym, specjaliści pomogą nam w doborze odpowiedniego biletu i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego przejazdu. Będziemy więc w pełni przygotowani na naszą podróż i nic nie powinno nas na miejscu zaskoczyć. Bez problemu będziemy też mogli zamówić bilet na powrót, co jest kolejnym udogodnieniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.