Wiadomości z Mysłowic

Fotowoltaika - jak zarabiać na panelach słonecznych?

  • Dodano: 2019-10-29 14:45

Panele fotowoltaiczne to trend, który wciąż nie traci na popularności. Nic więc dziwnego, że nie brakuje firm oferujących sprzedaż i montaż tego typu rozwiązań technologicznych. Czy można jeszcze rozkręcić taki interes?

Odnawialne źródła energii coraz bardziej istotne

Wykorzystywanie alternatywnych metod pozyskiwania energii jest z roku na rok coraz większe. Obecnie zaspokajają one ok. 20% całkowitego zapotrzebowania ludzkości na energię. Odnawialne źródła to przede wszystkim wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia. Największy udział w produkcji energii ma oczywiście woda. Jednak to fotowoltaika jest sposobem, który może być stosowany na szeroką skalę prawie w każdym miejscu na Ziemi. Kolektory słoneczne przechwytują bowiem energię słoneczną nawet w pochmurne, zimowe dni. Dlatego też mogą być stosowane chociażby na terenie całej Polski.

Z czego składa się zestaw fotowoltaiczny?

Zestaw fotowoltaiczny to jednak coś więcej niż same panele słoneczne. Aby układ działał prawidłowo, potrzebne jest jeszcze wiele innych elementów. Niezbędne do tego będą chociażby: falownik sieciowy, panele fotowoltaiczne, przewody solarne, przewody instalacyjne, przewody uziemiające, konektory szeregowe, ogranicznik przepięć, podstawy bezpiecznikowe oraz wkładki bezpiecznikowe. Dopiero wówczas zestaw będzie mógł przechwytywać promienie słoneczne i zamieniać je w energię elektryczną. Aby instalacja mogła zapewnić nam roczne zapotrzebowanie na  prąd, musi mieć ona odpowiednią dużą moc, co wiąże się z konkretną liczbą ogniw fotowoltaicznych. Dlatego taki zestaw będzie potrzebował dużo miejsca na dachu lub w ogrodzie. W przypadku domków jednorodzinnych jest to najczęściej ok. 35 metrów kwadratowych.

Fotowoltaika – jak się przebić z ofertą?

Popularność fotowoltaiki sprawia, że wiele osób wciąż widzi w tej dziedzinie sposób na własny biznes. Jednak jak przekonać do siebie klientów, jeśli działa już tyle firm zajmujących się tego typu działalnością? Przede wszystkim należy przeanalizować rynek. W tym celu możemy skorzystać z wyszukiwarek, które pomagają odnaleźć dostawcę na danym terenie. Jednym z nich jest http://ozetechnologia.pl/94/fotowoltaika. Oferowanie sprzętu wysokiej jakości ma bowiem kolosalne znaczenie. Porządny sprzęt gwarantuje bezawaryjne użytkowanie przez okres co najmniej 20 lat. Fotowoltaika musi więc oferować sprawdzony sprzęt. W branży tej cena jest adekwatna do jakości. Średnia cena takiego zestawu to koszt około 25 tys. zł. Klient musi więc mieć pewność, że dobrze inwestuje pieniądze. Pamiętajmy, że każdy zadowolony klient to szansa na to, że o naszej firmie dowie się coraz więcej osób.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.