Wiadomości z Mysłowic

I Ogólnopolski Konkurs Rock and Rolla w Mysłowicach

  • Dodano: 2011-02-03 10:00
Termin imprezyData: 12-02-2011
Godzina rozpoczęciaGodzina: 1700
MiejsceMiejsce:

Hala Widowiskowo-Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach

ul. Ks.Bończyka 32 z

BiletyBilety: Wstęp wolny


Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach wraz z Klubem Rock’n’Rolla Tradycyjnego Mysłowice zapraszają na I Ogólnopolski Konkurs Rock’n’Rolla w Mysłowicach, który odbędzie się 12 lutego 2011 r.


Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach (ul. Ks. N. Bończyka 32z). Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach. Wstęp na imprezę jest wolny.


Główna cześć programu to konkurs taneczny, trwający przez 50 minut. Po upływie 20 i 40 minut dokonana zostanie selekcja rywalizujących par. Ostatnie 10 minut to ścisły finał par, spośród których zostaną wytypowani zwycięzcy. Oceniane będą: technika, styl tańca, kondycja, dynamika i strój, który ma być utrzymany w klimacie epoki. Konkurs przeznaczony jest zarówno dla amatorów jak i członków  klubów i stowarzyszeń tanecznych.


Wśród gości zobaczymy m.in. rock’n’rollową parę znaną z programu "Mam Talent": Michała Woźnicę i Joannę Malik. Wśród Sędziów Konkursu znajdą się m.in. Marcin Skrzecz z Warszawy oraz Jędrzej Górski z Katowic. Imprezę poprowadzi Paweł Głuch, showman, konferansjer, artysta. Rywalizacji tanecznej będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Na widzów czekają atrakcje: występy artystyczne, pokazy Szkoły Tańca Extreme Dariusza Kryla, lekcje rock’n’rolla, zabawy i konkursy z nagrodami.


Rock'n'Roll, dynamiczny taniec nieskrępowany sztywnymi regułami, wzbogacony o elementy akrobatyki, mimo upływu czasu wciąż budzi zainteresowanie zarówno pasjonatów jak i widzów. Inspiracją do zorganizowania I Ogólnopolskiego Konkursu Rock’n’Rolla w Mysłowicach jest słynny, organizowany niezmiennie od 1981 roku w Warszawie Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Harleya.


Zgłoszenia par należy kierować telefonicznie lub mailem w terminie do 4 lutego 2011 r. do Działu Animacji Kultury Miejskiego Centrum Kultury w Mysłowicach: tel. 032 222 66 70, w. 43, e-mail: artystyczny@mckmyslowice.pl .


Czytaj więcej na temat tego wydarzenia »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.