Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Jak działa kwas linolowy CLA?

  • Dodano: 2018-01-03 12:15

Suplementy diety wspomagające utratę zbędnej masy ciała, w tym liczne tabletki i kapsułki na odchudzanie, w swoim składzie mają kwas linolowy CLA. Nie należy się tym martwić, a wręcz przeciwnie - zdaniem naukowców kwas ten przynosi bardzo pozytywne efekty w odchudzaniu.


Czym jest kwas linolowy CLA?
Kwas linolowy nazywany w skrócie CLA jest bardzo dobrze znanym na rynku suplementów, składnikiem tabletek na odchudzanie. Skrót CLA oznacza conjugated linoleic acid, czyli związek chemiczny, który w organizmie człowieka nie jest samodzielnie produkowany. Musi być dostarczany wraz z pożywieniem albo za pośrednictwem suplementów diety.
Kwas linolowy CLA zalicza się do grona nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-6 oraz witamin F.

Działanie kwasu CLA na organizm człowieka
Stosuje się go często z uwagi na fakt, że ma pozytywne właściwości w zakresie odchudzania. W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że jest to dobroczynny kwas nienasycony tłuszczowy, który jest w stanie odpowiednio regulować gospodarkę lipidową organizmu. Zapobiega utlenianiu się lipoproteiny LDL, czyli tak zwanego złego cholesterolu.

Ponadto CLA w tabletkach na odchudzanie znajduje się nieprzypadkowo, ponieważ pozwala pozbyć się w krótszym czasie problemu nadmiernej ilości tkanki  i nadprogramowych kilogramów. Pod tym względem ważna jest zdolność kwasu linolowego do modulacji poziomu cholesterolu we krwi. Powoduje nasilenie procesu lipolizy w organizmie osoby, która go zażywa. Lipoliza zaś to proces destrukcji cząsteczek tłuszczowych, przebiegający przy jednoczesnej eliminacji niepotrzebnych składników tłuszczu. Kwas linolowy CLA jest odpowiedzialny za szybką przemianę tłuszczu w energię.

Dlatego przeciwdziała on gromadzeniu się nadmiernych zapasów tłuszczu w organizmie, a także przyczynia się do zwiększania stopniowo masy mięśniowej. Według najnowszych badań naukowców substancja CLA chroni też w pewnym stopniu przed zachorowaniem na raka.  Z tego powodu warto wybrać tabletki na odchudzanie z zawartością kwasu linolowego CLA. Opracowane przy współpracy z pillole dimagranti.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.