Wiadomości z Mysłowic

Jak oryginalnie zapakować prezent świąteczny i nie tylko

  • Dodano: 2016-12-15 13:45

Rozpoczął się okres przedświąteczny. Spośród wielu przeróżnych spraw, które w tym czasie musimy zaplanować i zrealizować, jest również zakup prezentów pod choinkę. Często niełatwo jest sprostać oczekiwaniom i gustom bliskich nam osób. Kiedy już zdecydujemy się na określone podarunki, warto pomyśleć jak je ładnie opakować, aby zrobiły jeszcze lepsze wrażenie.

Najbardziej znaną i wygodną formą opakowania jest torba na prezent. Są do wyboru zarówno małe, średnie jak i duże torby na prezent. Mamy możliwość zatem dostosowania rozmiaru torebki do zakupionego przez nas podarku. Należy jednak pamiętać, że taki rodzaj opakowania nie jest zbyt wyszukany.

Gdy chcemy, aby prezent ładnie się prezentował, pomyślmy o bardziej eleganckiej dla niego oprawie. Zawsze gustownie wygląda prezent opakowany w pudełko. Możemy kupić gotowe pudełeczko w szykowny deseń, ale możemy również sami przyozdobić zwykły kartonik. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów do dekoracji, takich jak ładny papier, ozdobne dodatki, wstążka i jesteśmy w stanie wyczarować piękne pudełko na prezent.

W sytuacji, gdy prezent oryginalnie jest zapakowany w karton, zadanie jest łatwiejsze, gdyż wystarczy nam już tylko papier ozdobny. Pakowanie prezentów w papier nie należy do trudnych zadań. Powinniśmy tylko przygotować sobie: papier, nożyczki i taśmę klejącą. Omówmy pakowanie prezentów w papier krok po kroku:

  1. Przygotowujemy kawałek papieru pasujący do wymiarów kartonu, który będziemy opakowywać, z zapasem z każdej strony,
  2. Na środek papieru kładziemy karton,
  3. Zakładamy jedną część papieru na karton i dokładnie ją dociskamy. Trzymając tą część jedną ręką, zakładamy na karton papier z drugiej strony. Przyklejamy kawałek taśmy klejącej, aby trzymała już złożone części.
  4. Obracamy karton, dwie pozostałe po bokach części papieru składamy, w taki sposób aby każda z nich utworzyła trójkąt,
  5. Tak przygotowane boki zakładamy do środka i sklejamy taśmą.

W taki sam sposób postępujemy, gdy planujemy pakowanie prezentów w szary papier. Do tak przygotowanych pudełeczek możemy dodać ozdobne akcenty, tj: wstążki, szyszki, dzwoneczki, śnieżynki, bałwanki, wykonane z różnych materiałów. Mogą one być zrobione z filcu, drewna, kartonu.

Oprócz pakowania prezentu w papier, warto pomyśleć także o innym sposobie podania podarunku. Ciekawie prezentuje się koncepcja pakowania prezentów w celofan. Weźmy jednak poduwagę, że tak zapakowany podarunek będzie widoczny i nie każdy przedmiot będzie przedstawiał się szykownie w tej wersji. Nie pasują raczej do pakowania w celofan ubrania. Za to niebanalnie będą wyglądały w tym przezroczystym kubraczku dekoracyjne przedmioty, tj: wazony, figurki, czy inne bibeloty domowe. Możemy również zaprezentować w ten sposób wiklinowy kosz, wypełniony zestawem kosmetyków lub słodyczy, zapachową świecę, drzewko bonsai, a nawet obraz.

Pomysłów na oryginalne pakowanie prezentów jest naprawdę wiele. Wystarczy odrobina wyobraźni. W sklepach z ozdobami można wprost przebierać w niezliczonej ilości dodatków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.