Wiadomości z Mysłowic

Jak podnieść swoje kwalifikacje?

  • Dodano: 2018-01-18 09:15

Podnoszenie  kwalifikacji zawodowych może być najlepszą inwestycją w siebie. Dzięki posiadanej wiedzy i umiejętnością możemy awansować i zarabiać lepiej, co wiąże się z poczuciem satysfakcji z kariery zawodowej.  Jak podnieść swoje kwalifikacje?

  • Studia

Jedną z najlepszych metod na zdobycie wymarzonej posady jest rozpoczęcie studiów z zakresu, który nas interesuje. Jeżeli już pracujemy zawodowo i nie możemy pozwolić sobie na studia stacjonarne, które są wymagające czasowo i zwykle nie da się pogodzić ich z pracą na etacie, możemy wziąć pod uwagę studia niestacjonarne. Nauka w takim trybie odbywa się w weekendy, dzięki czemu zdobycie wykształcenia najczęściej nie koliduje z pracą zawodową. Jeżeli mamy już wykształcenie wyższe, lecz chcemy pogłębić nasza wiedzę lub rozwinąć się w innym kierunku, warto pomyśleć o studiach podyplomowych. Niestety studia wiążą się z opłatami. Roczne czesne najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych. Dobrym rozwiązaniem, by sfinansować naukę, może okazać się szybki kredyt lub pożyczka pozabankowa. Szybki kredyt bankowy może być tańszym rozwiązaniem, jednak pożyczka pozabankowa prawdopodobnie będzie łatwiej dostępna a jej otrzymanie będzie wiązało się ze spełnieniem mniejszej ilości formalności, niż w banku.

  • Szkolenia

Szkolenia zawodowe są dobrym sposobem na pozyskanie nowych kwalifikacji. Ich zaletą jest fakt, że najczęściej są sprecyzowane co do tematyki, dzięki czemu możemy pozyskać wiedzę dokładnie z takiego zakresu, który nas interesuje i który jest nam potrzebny. Z wielu szkoleń dokształcających można skorzystać nieodpłatnie dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej czy Urzędu Pracy. Szczególnie jeżeli mamy status bezrobotnego, warto sprawdzić, czy możemy wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu.

  • Szkoły policealne

W wielu miastach działają szkoły policealne, oferujące naukę różnych zawodów, zakończoną egzaminem państwowym. Jest to dobry wybór jeżeli chcemy zdobyć konkretny fach. Nauka w szkołach policealnych często ma wymiar praktyczny, poprzez zajęcia w pracowniach oraz praktyki przygotowują do wykonywania wybranego zawodu. Pozwala to zdobyć pierwsze doświadczenie. Dodatkowym atutem takiej formy nauki jest fakt, że wiele szkół policealnych e część kierunków oferuj za darmo.

  • Staż

Staż jest najlepszym sposobem na zdobycie nowych, praktycznych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery w zawodzie. Jeżeli studiujemy lub jesteśmy absolwentami uczelni wyższej, prawdopodobnie za pośrednictwem uczelni będziemy mogli skontaktować się z pracodawcami, oferującymi staże. Jeżeli nie możemy skorzystać z pomocy uczelni, warto regularnie sprawdzać ogłoszenia o pracę i śledzić branżowe grupy dyskusyjne, na których również mogą pojawiać się oferty stażu.

  • Kursy językowe

Umiejętność posługiwania się językiem obcym, szczególnie językiem angielskim, może nam się przydać bez względu na stanowisko i branżę, w której pracujemy. Najlepszą metodą nauki są zajęcia z native speakerami, czyli lektorami, dla których nauczany język jest językiem ojczystym. Takie zajęcia jednak nie należą do najtańszych. W przypadku ich finansowania również warto wziąć pod uwagę szybki kredyt lub pożyczkę pozabankową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.