Wiadomości z Mysłowic

Jak poznawać historię?

  • Dodano: 2015-12-15 07:15, aktualizacja: 2015-12-15 07:26

City break – czy wiesz o co chodzi?

Najprościej mówiąc jest to weekendowy lub maksymalnie kilkudniowy wyjazd do innego kraju lub choćby miasta by zwiedzić miejscowe zabytki, muzea i poznać kulturę. Tego typu wyjazdy to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem lub nie mogącym pozwolić sobie na dłuższy urlop. Dzięki temu cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie wybierany przez coraz większą grupę osób.

Idealny pomysł dla pasjonatów historii

City break to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ma długą listę miast do zwiedzenia i jednocześnie niewiele czasu i środków. Przy odpowiednim zaplanowaniu wyjazdów możemy przygotować sobie turnee po europejskich metropoliach starożytności, zwiedzając w jeden weekend Rzym, następny Ateny, a kolejnego miesiąca fundując sobie chorwacki Split i turecki Efez. Możemy również wędrować tematycznie, np. szlakiem średniowiecznych zamków Europy: Mont Saint-Michel we Francji, Neuschwanstein w Niemczech, Alhambra w hiszpańskiej Andaluzji czy szkocki Eilean Donan. Plan wycieczek ustalamy sami, według własnych kryteriów – dla prawdziwych fanów historii tego typu wyjazdy są najlepszym pomysłem, ponieważ nie ogranicza nas przewodnik lub inni członkowie wycieczki, z którą podróżujemy.

Szybko, tanio i przyjemnie

Kiedy już nakreślimy plan wyjazdów na najbliższe miesiące, skorzystajmy z wyszukiwarki połączeń lotniczych www.sky4fly.net i wyszukiwarki noclegów booking.com. Zaopatrzmy się w przewodniki, ustalmy plan zwiedzania, a na miejscu przystąpmy do realizacji planu. Jeżeli zależy nam na tym, by zwiedzać jak najtańszym kosztem, zaopatrzmy się w gotowe dania instant, które możemy wieczorem odgrzać w miejscu noclegu (wcześniej upewnijmy się, że będzie taka możliwość). Być może rozsądnym finansowo wyjściem będzie nocleg ze śniadaniem, nie decydujmy się jednak na pełne wyżywienie lub obiadokolację, ponieważ ogranicza to nasz cenny czas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.